Jičín si odvezl příděl sedmnácti gólů

20. prosince 2014, Zuzana Košťálová

V pátek večer se utkaly Vítkovice v dohrávce třetího kola s Jičínem a nasázely mu sedmnáct branek. Čtyři z nich si připsala Denisa Ferenčíková.

V utkání byly jasnými favoritkami ženy Vítkovic, což také potvrzovaly celý zápas a dělaly si se soupeřem, co chtěly. První branka zápasu padla ale až v osmé minutě, kdy přesně zakončila Hana Sládečková. Následně se s brankami roztrhl pytel a Jičín jen tahal míčky ze své sítě. Po Sládečkové se o dvanáct sekund později trefila Andrea Pastušková. Třetí vítkovický gól pak přidala střelou ke vzdálenější tyči Michaela Šponiarová. Denisa Ferenčíková pak navyšovala po zaváhání hostující obrany. V závěru třetiny se k úspěšné dorážce dostala Denisa Ratajová a poslední slovo ve třetině měla Hana Sládečková.

Prostřední část byla na góly poněkud chudší. Vítkovice dokázaly vsítit "jen" tři. V úvodu druhé dvacetiminutovky se trefila znovu přesně Michaela Šponiarová a o minutu později Denisa Ferenčíková. Tempo hry pak podstatně polevilo a přišla hluchá pasáž bez gólů. Až v čase 39:37 znovu rozradostnila domácí diváky Hana Sládečková, která tak zaznamenala hattrick.

Na desítku zaokrouhlila skóre ve třetí periodě Denisa Ferenčíková a jedenáctý gól přidala osm vteřin po ní Kamila Paloncyová. Jičín se však také dočkal branky. Ze střední vzdálenosti byla úspěšná Šárka Chlumská, ale hostující radost trvala jen patnáct sekund, než se počtvrté v utkání prosadila Denisa Ferenčíková. Hostující hráčky dokázaly vyprodukovat v 50. minutě ještě jeden gól z hole Pavlíny Mikoláškové. Poté už zas úřadovaly jen Vítkovice a postupně se prosadily dvakrát Klára Kociánová i Monika Léblová a Veronika Enenkelová.

Hráčky utkání: Karin Vavrečková (JIC) Denisa Ferenčíková (VIT).

Branky a nahrávky: 8. Sládečková (Ratajová), 8. Pastušková (Enenkelová), 12. Šponiárová (Halfarová), 15. Ferenčíková, 18. Ratajová (Ferenčíková), 20. Sládečková (Ratajová), 22. Šponiárová, 23. Ferenčíková (Sládečková), 40. Sládečková (Ratajová), 43. Ferenčíková (Sládečková), 43. Paloncyová (Ratajová), 47. Ferenčíková (Ratajová), 53. Kociánová (Klapitová), 55. Léblová (Mandátová), 59. Kociánová (Ratajová), 60. Enenkelová (Mandátová), 60. Léblová (Šrotová) – 46. Chlumská (Floriánová), 50. Mikolášková. Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný. Vyloučení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 43:10. Průběh utkání: 11:0, 11:1, 12:1, 12:2, 17:2.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Vávrová - Klapitová, Halfarová, Šponiárová, Šupáková, Šrotová, Ferenčíková, Mandátová,Pastušková, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Laitinen

FBK Jičín: Kociánová - Vavrečková, Kalinová, Kořínková, Kuželová, Kloutvorová, Chlumská, Pitthardová, Machová, Drbohlavová, Florianová, Zubrová, Šudová, Exnarová, Špíglová, Satýnková, Svobodová, Kalinová, Mikolášková