Rytířky daly Jičínu devatenáct branek a rok 2016 zakončí na prvním místě

18. prosince 2016, Michal Dannhofer

O výsledku utkání se rozhodlo především ve třetí části!

Vítkovické rytířky neponechaly nic náhodě a přesto, že se týden před Štědrým dnem musely vydat na dalekou cestu na půdu Jičína, tak k extraligovému utkání přistoupily na výsost zodpovědně a po kanonádě jej vyhrály 19:1. Potvrdily tak průběžné první místo v základní části a nedaly vzpomenout na dva roky starý duel, který zachraňovala Zuzana Halfarová až pár sekund před koncem.

Na rozdíl od zmíněného utkání, v sobotu nenechaly rytířky nic náhodě. Už ve třetí minutě se poprvé prosadila Hložanková, stejná hráčka posléze svým druhým a posledním gólem zvyšovala ve 13. minutě už na 4:0 pro Vítkovice, což byl také konečný výsledek první periody.

Ani ve druhé části to pro domácí nevypadalo vyloženě špatně. Tým kapitánky Denisy Ferenčíkové přidal tři branky, přičemž sama kapitánka skórovala jednou, To vše ale pouze slabým předkrmem toho, co se stalo v poslední periodě řádné hrací doby.

Něco takového totiž zřejmě historie vítkovického ženského florbalu nepamatuje, minimálně v moderní éře určitě ne. Svěřenkyně trenéra Jiřího Veleckého totiž konto soupeřek zatížily za posledních dvacet minut hned dvanácti (!) brankami a aby to slečna zapisující údaje do FISu měla ještě těžší, tak samy jednou z hole Kloutvorové inkasovaly.

Takový zápis s sebou přinesl také pár zajímavostí. Tak třeba slovenská internacionálka Michaela Šponiarová – před sobotním utkáním měla na kontě 12 bodů, u lesa Řáholce si jich zapsala hned šest. Univerzálka Petra Hložanková ještě nikdy v extralize nedala dvě branky a Veronice Enenkelové stačila na čistý hatrrick pouze třetina.

Ohlasy po zápase

Petr Číháček (FBK Jičín)
„Dnes jsme si tu na hřišti dobrým výkonem užili za celý velmi úspěšný rok 2016. Všem hezké svátky a úspěšný nový rok.“

Jiří Velecký (1. SC TEMPISH Vítkovice)
„Dneska nás soupeř vyškolil po všech stránkách. Hodně efektivní a běhavý florbal v podání Vítkovic. Přejeme soupeři hodně štěstí do zbytku sezóny.“

Branky a nahrávky

FBK Jičín - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:19
branky: 46. Lucie Kloutvorová - 3. Petra Hložanková, 7. Natálie Martináková, 7. Lucie Theimerová, 13. Petra Hložanková, 25. Katarína Klapitová, 31. Denisa Ferenčíková, 40. Zuzana Halfarová, 41. Veronika Enenkelová, 42. Denisa Ferenčíková, 43. Ivana Šupáková, 44. Zuzana Halfarová, 46. Michaela Šponiarová, 47. Natálie Martináková, 50. Denisa Ratajová, 52. Michaela Šponiarová, 53. Ivana Šupáková, 55. Kamila Paloncyová, 58. Veronika Enenkelová, 60. Veronika Enenkelová; rozhodčí: Zbyněk Pěnička - Michal Šafář; vyloučení: 2:2; využití: 0:2; diváků: 70; zásahy brankářů: Adéla Kociánová 28 - Dagmar Velčovská 9, Michaela Ranochová 2; po třetinách: 0:4, 0:3, 1:12;

FBK Jičín: Kociánová - Kůželová, Růžičková, Kloutvorová, Chlumská, Žůrková, Mrázková, Drbohlavová, Strejcovská, Exnarová, Satýnková, Kosová, Müllerová a Mikolášková.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Velčovská (41. Ranochová) - M. Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Z. Šponiarová, Enenkelová, Kociánová, Ratajová, Šupáková, Paloncyová, Theimerová a Martináková