Rytířky porazily Chodov, vítězství v základní části je velmi blízko

22. ledna 2017, Michal Dannhofer

Hraničním nájezdem vystřelila vítězství kapitánka Denisa Ferenčíková

Vítkovické rytířky udělaly v sobotu klíčový krok k prvenství v základní části a s tím související získání výhodu pro volbu soupeřů v play off. Na domácí palubovce porazily Chodov 3:2.

Utkání přitom pro Ostravanky nezačalo dobře, po úvodním tlaku proměnila brejkovou akci ve vedení Chodova Řepková. Vedení vydrželo Pražankám přes čtyři minuty, poté srovnala dobře ukrytou ranou Niemcová. V té chvíli už hrál Chodov bez Jany Vávrové, která musela odstoupit se zraněním v dolní polovině těla a bohužel nebyla z tábora soupeře zdaleka jediná.

V první části už branka nepadla, byť například Ellilä měla před koncem periody dobrou příležitost. Neuspěla ani na začátku druhé třetiny a ve 27. minutě nepadla branka ani z trestného střílení Paloncyové.

Vítkovice následně nevyužily přesilovou hru, přesto šly ve 37. minutě do vedení: krásnou individuální akcí se totiž prosadila Ivana Šupáková. Stav 2:1 svítil na ukazateli skóre také po konečném hvizdu druhé třetiny.

V poslední části se na hřišti přitvrdilo a bohužel přišla opět zranění na straně Chodova. Poslední desetiminutovku už nemohla ovlivnit Jiráková, která si mimo dění poranila kotník a dost možná přijde také o kvalifikační turnaj reprezentace žen v Madridu.

O pět minut později přišla rozhodující situace utkání: Šupáková se prokličkovala před branku, tam míček prakticky zasedla Kuchařová a přišlo druhé trestné střílení Vítkovic. Exekuce se ujala kapitánka Denisa Ferenčíková a hraniční brankou trefila na 3:1.

Chodov zareagoval oddechovým časem a stažením brankářky, povedlo se mu vytvoření náporu, ale na víc, než na snížení na konečných 3:2 mu to nestačilo. V závěru navíc přišel o Řepkovou, která po kontaktu s Ferenčíkovou utrpěla zranění hlavy.

Rytířky tak po napínavém průběhu porazily Chodov 3:2 a přiblížily se prvenství v základní části. Pojistit jej mohou už tento čtvrtek, kdy v přeloženém utkání hostí Židenice. Připomínáme, že brněnským soupeřkám mají svěřenkyně trenéra Veleckého co vracet. Židenice jsou totiž zatím jediným českým celkem, který v letošní sezoně dokázal Vítkovice porazit.

Jiří Velecký (1. SC TEMPISH Vítkovice):
„Zápas jsme zkazili neproměňováním svých příležitostí. Na druhou stranu, jsme to pak dokázali alespoň týmově ve třech pětkách ubojovat. Zraněným soupeřkám přejeme co nejdřívější návrat na hrací plochu.“
Michaela Marešová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV):
„Dnešní utkání bylo na "klasickém" dubinském povrchu o bojovnosti, soubojích a několika šancích, jejich proměňování rozhodlo o výsledku. Zranění našich hráček nás mrzí samozřejmě daleko více než těsná prohra.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:2
branky: 9. Anna Niemcová, 37. Ivana Šupáková, 57. Denisa Ferenčíková - 5. Martina Řepková, 59. Magdaléna Plášková; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Šárka Vávrová 27 - Kristýna Provázková 33; po třetinách: 1:1, 1:0, 1:1

1. SC TEMPISH Vítkovice: Š. Vávrová - M. Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Z. Šponiarová, Černá, Kociánová, Šupáková, Paloncyová, Ellilä, Theimerová, Martináková a Hanzlíková.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV: Provázková - Jiráková, Frantíková, Lacková, Klímová, Pitterlingová, Urbánková, Tožičková, Plášková, Kuchařová, Řepková, J. Vávrová, Jůzová, Vrbová, Beránková a Tůmová.