Rytířky se pro tento rok rozloučily s Dubinou vítězstvím

11. prosince 2016, Michal Dannhofer

Severočeský Liberec odjel z Dubiny poražen poměrem 10:2

Vítkovické rytířky v sobotu večer naposledy nastoupily k extraligovému utkání v roce 2016 na domácí palubovce. Přivítaly Liberec, který několik posledních let může jen vzpomínat na své někdejší slavné časy a dnes musí tvrdě bojovat o každý bod a účast v play off. Na Dubinu přijely s tím, že jim elitní osmička uniká a po prohře 2:10 si příliš nepomohly.

Obrázek utkání byl od prvních minut takový, jaký se předpokládal. Liberec se soustředil především na defenzívu a především zásluhou Šamaniny s Dostalíkovou vyrážely na ofenzivní výlety před vítkovickou brankářku Dagmar Velčovskou.

Už po první periodě to bylo tři nula pro domácí. Své velké sobotní představení totiž v osmé minutě zahájila Pantělejevová, která nabila Mandátové a bylo to 1:0. Za dvě minuty ukázala svůj ofenzivní potenciál mladá Natálie Martináková a Vítkovice vedly o dvě branky. A aby toho nebylo málo, tak přišlo vyloučení Klapitové, při kterém utekla všem Theimerová a oslavila první branku v dresu Vítkovic.

Přeučená obránkyně Klapitová zahájila gólově druhou periodu a vzápětí se Liberec při jednom ze svých brejků konečně dočkal: zásluhou aktivní Šamaniny snížil na 1:4. Radost ale hostům vydržela necelé dvě minuty, poté se totiž trefily Pantělejevová s Hanzlíkovou a do konce třetiny se ještě podruhé radovala Klapitová.

To už bylo dost na jinak poměrně dobře chytající Alenu Vokatou a do branky Liberce nastoupila Marcela Štěpánová. Vítkovice během sedmi minut poslední periody přidaly další dvě branky, až poté opět skóroval Liberec, a to zásluhou mladší sestry reprezentační útočnice Michaely Mlejnkové – Šárky. Deset minut před koncem se skóre měnilo naposledy – krásnou ranou dala desátou branku Vítkovic Denisa Ratajová.

Vítkovice tak na čele udržely čtyřbodový náskok na druhé Bohemians, k poslednímu utkání zavítají na hřiště Jičína.

Jiří Velecký(1. SC TEMPISH Vítkovice):
„Jsme rádi za deset branek a za to, že jsme k utkání přistoupili pozitivně.“

Petr Horáček (Crazy girls FBC Liberec):
„Od začátku zápasu hráčky nedodržovaly taktické pokyny, které jsme si řekli v kabině, tím jsme soupeři umožnili dát do prázdné brány většinu gólů. Nicméně, naší nevýhodou bylo to, že máme velkou marodku, kdy nám chyběly Koníčková, Dlouhá, Kabeláková a další hráčky. Myslím si, že umíme hrát daleko lepší florbal, bojovnější a útočnější, ale dnes jsme na to neměli. Soupeři blahopřeji.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - Crazy girls FBC Liberec 10:2
branky: 8. Petra Mandátová, 10. Adéla Pantělejevová, 14. Lucie Theimerová, 28. Katarína Klapitová, 32. Adéla Pantělejevová, 33. Tereza Hanzlíková, 36. Katarína Klapitová, 41. Natálie Martináková, 47. Petra Hložanková, 51. Denisa Ratajová - 29. Oxana Šamanina, 49. Šárka Mlejnková; rozhodčí: Michaela Konečná - Veronika Wienerová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Dagmar Velčovská 12 - Alena Vokatá 14, Marcela Štěpánová 16; po třetinách: 3:0, 4:1, 3:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Velčovská - Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Enenkelová, Černá, Kociánová, Ratajová, Šupáková, Paloncyová, Theimerová, Martináková a Hanzlíková.

Crazy girls FBC Liberec: Vokatá (36. Štěpánová) - Dostalíková, Veidlová, Leierová, Klánová, Mlejnková, Pekárková, Kronychová, Plíšková, Havlíková a Šamanina.