Rytířky se vyzbrojily na Herbadent třemi body proti Vinohradům

28. listopadu 2016, Michal Dannhofer

Dařilo se především dvojici Adéla Pantělejevová – Zuzana Halfarová

Bez několika zraněných či absentujících opor nastoupily Vítkovice k utkání 12. kola proti pražským Královským Vinohradům. Bez problémů ale potvrdily roli favorita a své fanoušky potěšily před domácím šlágrem s Herbadentem výhrou 9:1. Třemi body se podílely na třech bodech Adéla Pantělejevová se Zuzanou Halfarovou.

Obraz hry byl celou dobu konstantní. Vítkovice se držely na míčku a hledaly cestu k Vyrobíkové v brance Vinohrad, pražský soupeř občas zahrozil z brejkových situací. Už v první části skórovaly Paloncyová, Hložanková a Halfarová.

Prostřední část byla pro domácí florbalistky nejlepší, byť se sluší podotknout, že také Vinohrady ukázaly pár hezkých zbraní ze svého spektra. Celkově ale druhá třetina skončila dílčím skóre 5:1 a prakticky tak rozhodla utkání pro domácí.

Ve třetí třetině padla už jen jedna branka, která upravila konečné skóre na 9:1. Vzhledem k tomu, že Herbadent podlehl Bohemians tak mají oba úterní soupeři po jedenácti odehraných zápasech 30 bodů a v úterý tak uvidíme přímý souboj o první místo v extralize žen.

Dušan Dudešek (1. SC TEMPISH Vítkovice):
„Tyto zápasy jsou prostě o tom, jak k nim holky přistoupí a jak si to nastaví v hlavě. Dnes jsme byli mizerní v zakončení. Věřme, že v úterý bude náš výkon po všech stránkách lepší. Nikomu neděkuji, tyto zápasy mě v neděli prostě nebaví.“
Pavel Doubek (TJ Sokol Královské Vinohrady):
„V první třetině jsme soupeři svým nedůrazem darovali několik branek a utkání mu ulehčili. V druhé půli zápasu jsme měli pasáže hry, se kterými můžeme být spokojeni. Děkujeme soupeři za utkání a pořadatelům také za hezký výkon, jako od domácích hráček.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:1
branky: 6. Kamila Paloncyová, 12. Petra Hložanková, 19. Zuzana Halfarová, 21. Adéla Pantělejevová, 33. Anna Niemcová, 36. Anna Niemcová, 36. Zuzana Halfarová, 39. Klára Kociánová, 56. Adéla Pantělejevová - 35. Natálie Bartošová; rozhodčí: Barbora Beranová - Kristýna Šedová; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Šárka Vávrová 9 - Jana Vyrobíková 26; po třetinách: 3:0, 5:1, 1:0;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Vávrová - M. Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Z. Šponiarová, Enenkelová, Černá, Kociánová, Šupáková, Vobořilová, Paloncyová a Theimerová.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Vyrobíková - F. Kutnarová, Sladkovská, Tvrzníková, Honzová, Čermáková, Trunečková, Lingová, Bursová, Vejvodová, Bartůňková, Bartošová, Zelníčková, Šádková, Vavřínová a Dobisíková.