Rytířky zahájily play off s Jičínem jasnou výhrou

04. března 2017, Michal Dannhofer

První utkání se změnilo v dobývání obrany

Vítkovické rytířky rozehrály play off. Na Dubinu přijel celek Jičína, který v základní části skončil na osmém místě a do vyřazovacích bojů se probojoval vůbec poprvé ve své historii. Bohužel do Ostravy dorazily jen deset hráček do pole a dvě brankářky, což se následně negativně projevilo na herním projevu soupeře, který Vítkovicím podlehl 2:12.

Obraz hry byl prakticky konstantní po celých šedesát minut. Jičín vsadil na tuhý defenzivní blok, ze kterého vyrážel k občasným výpadům, jinak se ale hrálo především před brankou jičínské Veroniky Samkové. Za vše asi hovoří poměr střel, který se zastavil na číslech 45 ku 7.

Skóre utkání otevřela Halfarová, ještě do první pauzy ji doplnily Pantělejevová, Ferenčíková a Michaela Šponiarová. Kaňkou byla nezvládnutá přesilovka, ze které Vítkovice jednak nevstřelily branku, ale především zásluhou Satýnkové inkasovaly.

Michaela Šponiarová v prvních minutách druhé části potvrdila vzestup formy a přidala nejprve pátou branku, aby následně s Paloncyovou rozehrály ideálně pro Madde Ellilä. Poslední úspěšnou střelkyní se stala Theimerová, jinak bylo na Vítkovicích podstatné, že se jim příliš nedaří ve finální fázi.

Opravdu kvalitní parametry ukázala ze strany Vítkovic až třetí perioda. Do formy se dostala především formace okolo kapitánky Ferenčíkové, která už dokázala produkovat florbal na úrovni. Projevilo se to také na skóre, které se zastavilo na stavu 12:2.

Rytířky tak udělaly první z celkem devíti kroků, které jsou potřebné k obhajobě mistrovského titulu.

Jiří Velecký (1. SC TEMPISH Vítkovice)::
„Utkání takové, jaké jsme očekávali. Některé věci vycházely lépe, některé hůře a musíme se zaměřit na věci, které nám takovéto zápasy nabízí ke zlepšení a hned zítra na tom zapracovat.“

Markéta Kosová (FBK Jičín):
„Přijely jsme na ostravskou Matějskou, kterou jsme také viděly. Vítkovice jsou oproti našemu týmu na jiném levelu ve všech florbalových schopnostech a dovednostech.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBK Jičín 12:2
branky: 7. Zuzana Halfarová, 9. Adéla Pantělejevová, 12. Denisa Ferenčíková, 15. Tereza Hanzlíková, 24. Michaela Šponiarová, 27. Karin Madeleine Ellilä, 34. Lucie Theimerová, 41. Klára Kociánová, 49. Katarína Klapitová, 53. Denisa Ferenčíková, 56. Barbora Husková, 57. Zuzana Šponiarová - 20. Andrea Satýnková, 43. Tereza Mrázková; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 79; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 5 - Veronika Samková 33; po třetinách: 4:1, 3:0, 5:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková - M. Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Ferenčíková, Klapitová, Mandátová, Z. Šponiarová, Černá, Kociánová, Šupáková, Husková, Paloncyová, Ellilä, Theimerová, Martináková a Hanzlíková a Ďuríková.

FBK Jičín: Samková - Růžičková, Kloutvorová, Chlumská, Žůrková, Mrázková, Drbohlavová, Floriánová, Exnarová, Satýnková a Müllerová.