Rytířky zakončily základní část jednoznačnou výhrou v Praze

26. února 2017, Michal Dannhofer

Nováčkovi soutěže daly devět branek

Před posledním utkáním základní části rytířkám už prakticky o nic nešlo. Prvenství v základní části a s tím spojenou první pozici při volbě soupeře pro play off měly zajištěnou, také Pražanky z Panthers už věděly, že je Olomouc, která prohrála v Ostravě, neohrozí na desátém místě tabulky. Z kádru Vítkovic pak zůstala doma například Šupáková, nehrály ani Niemcová s Martinákovou.

Přesto rytířky splnily roli favoritek a poměrně v poklidu zvítězily. Od začátku diktovaly tempo hry a přesně po šesti minutách zakončila kombinaci do odkryté branky kapitánka Denisa Ferenčíková. Druhý zásah přidala o tři minuty později Ďuríková a že se v neděli bude střelecky dařit obránkyním – byť hrajícím v útoku - potvrdila vzápětí Hložanková.

V závěru úvodní třetiny pak Ostravanky přežily oslabení Mandátové a po pauze se vrhly vstříc druhému dějství. Gólový účet druhé třetiny otevřela Rosmusová, která využila přečíslení, v následné přesilovce ale vrátila Vítkovicím klid Černá a dvě sekundy před polovinou utkání se prosadila Theimerová.

Poté sice snížila Kučerová, ale za Vítkovice se prosadily do druhé sirény ještě Halfarová s Pantělejevovou.

Skóre 7:2 pro favorita utkání tak vybízelo ke klidné třetí periodě, což se také stalo. Vítkovice přidaly další dvě branky a po zásazích Kociánové s Černou dovedly utkání k výhře poměrem 9:2.

Michal Rupa (Panthers Praha):
„Gratulujeme soupeřům, přejeme hodně štěstí v play-off a šťastnou cestu domů.“
Jiří Velecký (1. SC TEMPISH Vítkovice):
„Zápas byl uvolněnější. Jsme rádi za výsledek a těším se na závěrečnou část sezony. Děkujeme soupeři za utkání.“

Panthers Praha - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:9
branky: 26. Jana Rosmusová, 32. Eliška Kučerová - 7. Denisa Ferenčíková, 10. Alžbeta Ďuríková, 13. Petra Hložanková, 28. Nikola Černá, 30. Lucie Theimerová, 35. Zuzana Halfarová, 37. Adéla Pantělejevová, 48. Klára Kociánová, 55. Nikola Černá; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 48; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 27 - Dagmar Velčovská 6; po třetinách: 0:3, 2:4, 0:2;

Panthers Praha: Horňáková - Bernardová, Vesecká, Lamková, Slaná, Hubáčková, Rosmusová, Kučerová, Bedleková, Kalinová, Kylarová, Krauskopfová, Klvaňová, Nováková, Škopánková a Šusterová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Velčovská - Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Klapitová, Mandátová, Z. Šponiarová, Černá, Kociánová, Ellilä, Theimerová a Ďuríková.