Fantastický zápas vyhrály Vítkovice!

18. listopadu 2014, CD

Muži po dlouhé době doma zdolali Tatran! Nádherný zápas rozhodl až v páté sérii nájezdů Hájek.

Poslední tři nepovedené zápasy, z nichž Vítkovice vybojovaly dohromady jen dva body za výhru po samostatných nájezdech na hřišti FBC, měly vliv na sestavu. Z jejího základu vypadl Lukáš Hrubý, kterému se letos, pravda, tolik nedaří. Stejně tak Fin Julius Jousi, který v devíti extraligových zápasech dokonce nevstřelil jediný gól. Zdeněk Žák, který s Hrubým a Jousim tvořil na začátku sezony elitní formaci Vítkovic, se několik zápasů neobjevuje dokonce ani mezi náhradníky. A tak proti Tatranu nasadil trenér Deus formaci osmnáctiletých mladíků. Marka Bräuera doplnil stejně starý junior Adam Delong a vůbec poprvé v extralize také Lukáš Pešat! Pešat zatím vévodí statistikám juniorské G2 ligy, v 9 zápasech si připsal 18 branek a 14 asistencí! Ostřejší start v mužích si snad ani nelze představit. Ikdyž, jde to. Své o tom ví třeba Jakub Hubálek, který první zápas za vítkovické áčko odehrál v roce 2010 na Poháru mistrů proti Storvretě.

Oba týmy předváděly od začátku vynikající defenzivní práci s množství blokovaných střel. Z prvního gólu se radovali hosté ze Střešovic, když udeřila jejich třetí formace, konkrétně Nushart. Na hřišti po celou dobu zářily dvě jedenáctky. Robin Žydel dokazoval své sprinterské kvality a zakládal nebezpečné akce domácích, na druhé straně proháněl vítkovickou defenzivu s neskutečně shrbeným držením těla prakticky od míčku neodstavitelný havířovský odchovanec Jan Natov. Vítkovice do první přestávky dokázaly vývoj skóre otočit. Šebesta předvedl výborný forčeking, míček předal zcela volnému Lukáši Řezaninovi, který nezaváhal! Minutu před první sirénou pak vymyslel gól Hubálek pro Lukáše Hájka, na něhož rovněž zívala prázdná branka.

Tatranu se podařilo ve 29. minutě vyrovnat. Na konci kombinace byla krásná přihrávka Riebauera na Vávru, který se po zemi nemýlil. Tento gól oba týmy ještě více nabudil a utkání skočilo kvalitativně ještě o dva levely výše. Nejdříve vykombinoval Tatran vítkovické napadání, na Součka se z poloviny hřiště řítil Natov zcela sám, ale Souček jej fantasticky vychytal. Za pár vteřin se hnal sám na Rebra debutant Pešat, ale ani on úspěšný nebyl. Ve 36. minutě šly Vítkovice opět do vedení. Lukáš Veltšmíd oslavil nominaci na prosincové MS parádním gólem. Nechávat hráči takových technických kvalit tolik prostoru tak blízko branky se nevyplácí.

Ve 42. minutě dostal svůj tým do dvoubrankového vedení Jakub Hubálek, byl posledním mužem z řady dorážejících vítkovických hráčů. Náskok ale domácí bohužel neudrželi. Nejdříve se dorážkou prosadil Gruber a v 51. minutě prostřelil Součka z dálky hostující kapitán Deutsch. V 55. minutě se už už hnal sám na Rebra Šebesta, rozhodčí jeho akci ale zastavili pro hru vysokou holí. Tři minuty a deset vteřin před koncem základní hrací doby využil Tatran dobrý presing. Na Součkovou brankou chyboval Hubálek a dvojice Riebauer-Vávra toto nekompromisně potrestala. Vítkovice naštěstí bleskově odpověděly, vyrovnáno bylo do půl minuty! Veltšmídovu nabídku usměrnil za Rebrova záda výborně hrající Marek Matejčík! Skvělý zápas gradoval. Minutu před koncem ale skončil po souboji nejlepších hráčů obou týmů pro Žydela. Natov jej nechtěl nechat opět pláchnout a v pádu jej nešetrně fauloval. Rozhodčí ale ani jednou za zápas nevyloučili. A to ani na jedné straně.

V prodloužení zahrál evidentně vysokou holí v těžké obranné pozici Brus, ale i tentokrát zůstala píšťalka sudích němá. Když se neprosadil ani Fridrich, ani na druhé straně Heczko, rozhodnout musely samostatné nájezdy. Natov nejdříve vymíchal Součka, pak nedal Delong, ani na druhé straně trumf trenéra Jakoubka Mikuláš Komárek. Lukáš Řezanina pak svůj nájezd provedl skvěle a Rebra překonal. Souček vychytal Řehoře, stejně tak zhavaroval Hájek na Rebrovi. V extra sériích pak nedal Natov ani Řezanina, byť ten již měl Rebra na lopatkách. Souček pak vyzrál Komárka. Oním mužem, který rozhodne fantastický zápas, se nakonec stal Lukáš Hájek, v páté sérii penalt!

Vítkovice vyhrály druhé utkání za sebou na samostatné nájezdy. Zápas s Tatranem měl úroveň vysoko nad extraligovým standardem. Vítkovice na Dubině porazily Tatran po dlouhých šesti letech!!!

Jiří Jakoubek (Tatran): " Škoda, sahali jsme po třech bodech. Nicméně, vzhledem k průběhu je bod dobrý, gratulujeme soupeři."

Michal Deus (Vítkovice):" Oba týmy předvedly výkony na vysoké úrovni. Spousta šancí po konstruktivních postupných útocích, což mě těší. Všechny tři třetiny byly vyrovnané, ofenzivní a bojovné. Děkuji soupeři i skvělým fanouškům za podporu. Pokud Vítkovice budou běhat, každý s nimi bude mít problém."

Branky a nahrávky: 16. Řezanina (Šebesta), 19. Hájek (Hubálek), 36. Veltšmíd (Matejčík), 42. Hubálek (Matejčík), 58. Matejčík (Veltšmíd), rozhodující nájezd Hájek - 9. Nushart (Řehoř), 29. Vávra (Riebauer), 45. Gruber (Řehoř), 51. Deutsch (Natov), 57. Vávra (Riebauer). Rozhodčí: Sojka Kamil, Sojka Tomáš. Vyloučení: 0:0. Diváci: 407. Střely na branku: 17:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5, 6:5.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Brus, Žydel, Hubálek, Heczko - Hájek, Řezanina, Šebesta - Matejčík, Matúš, Veltšmíd - Bräuer, Delong, Pešat.

Tatran Střešovice: Rebro - Heřmanský, Kolísko, Deutsch, Ullmann, Beneš, Řehoř - Riebauer, Richter, Vávra - Natov, Fridrich, Mayer - Gruber, Zavadil, Nushart.