Šupáková vystřelila Vítkovice hattrickem do čela, přišlo přes 200 diváků

03. listopadu 2015, Michal Dannhofer / Florbal.cz

Vítkovice jsou jediným týmem, který je stoprocentní!

Extraliga žen má po pondělním televizním utkání jednoznačného lídra. Před televizními kamerami totiž duel neporažených celků, Vítkovic a Herbadentu, vyhrály domácí Ostravanky, především zásluhou hattricku Ivany Šupákové. Vítězství je o to cennější, že domácí rytířky zvládly ve třetí třetině utkání otočit.

Utkání začaly dvě obrovské chyby. Nejprve utekla obraně Herbadentu Šupáková, aby krásně provedeným blafákem otevřela skóre utkání, poté ale bleskově potrestala hrubou chybu domácí obrany Steinbachová.

Poté se utkání uklidnilo a nepřinášelo příliš florbalové krásy, parádní trefou z výběhu to ale změnila Lucie Pilíková a do šaten tak šel jako vedoucí tým Herbadent.

Jenže po sedmi sekundách prostřední části o vedení přišel, trefila se totiž Pastušková. Úroveň utkání se sice zvedla, do konce druhé třetiny mu však dominovaly brankářky Kubíčková s Christianovou a další branka tak nepadla.

Třetí třetina začala divoce, Niemcová nejprve zastavila nedovoleně Kubišovou, nařízené trestné střílení ale Billá neproměnila. Vzápětí byla vyloučena Košturiaková a ve hře čtyř proti čtyřem se plachtící ranou prosadila Sádková.

Další vyloučení putovalo za Herbadentem kvůli Čapkové, poté ale přišel možná klíčový moment utkání, kdy byla Niemcová nejprve omylem vyslána dříve na hrací plochu, aby vzápětí, osm sekund po svém návratu, vyrovnala tvrdou bombou na 3:3.

Rozhodující slovo si pak vzala opět Šupáková: nejprve vrátila Vítkovicím vedení poté, co se prosadila po závaru a na konečných 5:3 upravila další povedenou ranou do horní poloviny branky.

1. SC Vítkovice Oxdog – Herbadent Praha 11 SJM 5:3 (1:2, 1:0 a 3:1)
Branky: 3., 49. a 55. Šupáková, 21. Pastušková a 47. Niemcová – 3. Steinbachová, 16. L. Pilíková a 46. Sádková.
Střely na branku: 30:23. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Rozhodčí: Jana a Zdeněk Cholkovi. Diváci: 232. Nejlepší hráčky: Ivana Šupáková – Denisa Billá.

Jiří Velecký (1. SC Vítkovice Oxdog):
„Velmi těžké utkání, které jsme přetlačili na svou stranu. Jsem rád, že jsme byli celé utkání aktivní a ikdyž jsme vyrobili některé hrubky, nepoložilo nás to. Děkuji skvělým divákům ke krásné atmosféře.“

Markéta Šteglová (Herbadent Praha 11 SJM):
„Vítkovice vyhrály zaslouženě, věřím, že to bylo pěkné utkání, které se líbilo divákům. My jsme do utkání vstoupili špatně, chyběl nám pohyb jak s míčkem, tak bez něj. Postupem času jsme se zlepšili, ale Vítkovice nakonec potvrdily svou převahu, mají kvalitní kádr. Přesto si myslím, že jsme mohli šahat po bodech, bohužel nás srazila sporná situace při návratu vyloučené hráčky.“

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková - M. Šponiarová, Šrotová, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Mandátová, Pastušková, Z. Šponiarová, Hanzlíková, Enenkelová, Kociánová, Martináková, Šupáková, Vobořilová, Paloncyová a Lankinen.

Herbadent FK Jižní Město: Christianová - L. Pilíková, Sádková, Procházková, Zimina, Steinbachová, Billá, T. Hubáčková, Šulanová, Kubišová, Košturiaková, Čapková, Šteglová, A. Polívková a B. Polívková.