Také muži rozhodli v poslední třetině a v Hradci Králové porazili Pardubice 7:3

21. února 2016, Michal Dannhofer

Hattrickem se zaskvěl Lukáš Hájek!

Svěřenci trenérů Jana Vavrečky a Pavla Bruse zvládli poslední venkovní utkání v základní části a z výjezdního florbalového představení v Hradci Králové si přivezli tři body za výhru nad Pardubicemi v poměru 7:3.

Na první branku výjezdního utkání se čekalo poměrně dlouho. Oba týmy si sice dokázaly vytvořit šance, ale mezi střelce se zapsal až ve 14. minutě domácí Ivo Teichman poté, co v přesilové hře pohotově dorážel.

Vítkovice ale v závěru první části vyrovnaly, s přispěním brankové konstrukce se prosadil Jastřembský. Ostravané už v první části vyslali na branku Levínského dvojnásobný počet střel, což se jim povedlo také ve druhé části, ale na branku museli čekat až do 34. minuty, kdy svůj střelecký účet otevřel Hájek, který vzápětí využil rovněž přesilovou hru. Ještě do konce druhé části ale svou premiérovou brankou v nejvyšší mužské soutěži korigoval Němeček.

Gólový účet třetí části otevřel Matejčík, vzápětí se ale prosadil Dlesk a Pardubice tak byly dlouho na dostřel. Herní převahu totiž Vítkovice třemi brankami v rychlém sledu vyjádřily až na samém konci základní hrací doby, která tak po dvou zásazích Matúše a celkově třetím Hájkově úspěchu skončila 7:3 pro Vítkovice.

Ondřej Vichr (Sokol Pardubice):
„V první třetině se nám podařilo hrát to, co jsme si řekli v šatně. Od druhé třetiny byly Vítkovice lepší a mnohem více na míčku, díky tomu zaslouženě vyhrály.“

Jan Vavrečka (1. SC Vítkovice Oxdog):
„Utkáni se hrálo ve svižném tempu a ve vynikající divácké kulise. Po menším útlumu v první třetině jsme se dostali do zápasu ve třetině druhé a troufám si říci, že jsme zápas kontrolovali. Přeji Pardubicím úspěšné boje v play-down. Liga do Pardubic jednoznačně patří. Děkujeme za zápas.“

Branky a nahrávky: 15. Teichman (Zozulák), 36. Němeček (Formánek), 46. Dlesk (Němeček) - 18. Jastřembský (Švajný), 34. Hájek (Rýpar), 36. Hájek (Šebesta), 45. Matejčík, 54. Matúš (Švajný), 55. Hájek (Jankulár), 59. Matúš. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 403. Střely na branku: 16:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

SOKOLI Pardubice: Levínský (41. Víšek) - Oubrecht, Osinek, Šťastný, Janeček, Brychta, Zozulák, Junek, Teichman, Bahník, Dlesk, Škeřík, Savický, Burian, Chmelař, Ďopan, Němeček, Krigovský a Formánek.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Blakala - Jankulár, Hubálek, Švajný, Jastřembský - Pešat, Hájek, Šebesta - Řezanina, Gál, Delong - Matějčík, Nehera, Vilím - 21. Jakubec, 21. Mertha, 21. Rýpar, 21. Matúš, 55. Ivan.