Vítkovice udolaly Královské Vinohrady

16. února 2015, CD

Nabuzený soupeř dlouho vzdoroval. Nakonec se ale radují Vítkovice. Vidět byl hlavně Marek Matejčík.

Do hry v souboji Vítkovic s nováčkem extraligy z Královských Vinohradů v Praze naskočil i druhý rožnovský navrátilec Lukáš Hrubý. Objevil se ve třetí formaci s Jousim a Pešatem, potažmo Gálem. Svůj návrat mohl oslavit gólem, ale trefil pouze břevno soupeřovy branky.

Poprvé v sezoně se do branky dostal Roman Ciompa a podal spolehlivý výkon. Předchozí dva zápasy proseděl na střídačce.
Naopak prodlouženého florbalového volna se dočkali "Američani" Hájek a Řezanina, do hry ani jeden z nich nezasáhl.

Ospalý zápas neměl zkraje tempo. V sedmé minutě poslal hosty do vedení Bína. Vítkovice se v pátek večer rozehrávaly opravdu pomalu. Vyrovnání se necelé dvě stovky fanoušků dočkaly až na začátku druhé třetiny, když Matúšovu střelu dorazil Marek Matejčík. A stejný hráč má na svědomí i vedoucí branku Vítkovic a prosadil se opět dorážkou, velmi pohotovou. Vítkovice především díky Matejčíkovi plně přebraly otěže utkání a to se dostalo očekávaných kolejí. V jeho polovině opět zaúřadoval Matejčík a po jeho přihrávce zvýšil na 3:1 Marek Bräuer. Vítkovice přestřílely soupeře ve druhé třetině poměrem 14:6.

Ve třetí třetině zvonily tyče a břevna, duněly masky brankářů. Ale také padaly góly. Hosty dostal na dostřel již po 18 vteřinách hry po chybě vítkovické defenzívy Gregor. Ciompa maskou míček jen lízl, ale z branky nevytěsnil. Agilní Jousi prahne po brance již hodně dlouho dobu, ale ani teď mu nebyla souzena, když mu ji sebral zázračným zákrokem Mrkos. Matejčík útočil na hattrick, ale utěšenou střelou trefil pouze spojnici. V 50. minutě se ale již Vítkovice radovaly z gólu po ráně Filipa Heczka. Pro urostlého beka to byla již jedenáctá branka v sezóně. Další branku přidal v 53. minutě po spolupráci s Brusem Jan Šebesta a bylo vymalováno. Pak ještě trefil další břevno Hrubý, ale do listiny střelců se již nezapsal ani on, ani nikdo jiný.

Komentář k utkání trenéra domácího celku 1. SC Vítkovice Oxdog, pana Michala Deuse:
"Zápasy přes týden jsou všechny stejné. Hráči nejsou profesionálové a není v lidských silách sebrat na konci pracovního týdne odhodlání a stoprocentní koncentraci. Celý zápas jsme se ale věnovali své hře a ne soupeři. Proto jsme zaslouženě vyhráli. Děkujeme fanouškům za podporu."

Komentář k utkání trenéra hostujícího celku TJ Sokol Vinohrady, pana Jana Pazdery:
"Na to, že jsme hráli s mistrem, jsem očekával od hry soupeře výrazně více. V první třetině nás soupeř asi podcenil, protože jsme poměrně výrazně drželi balónek. Od druhé třetiny, kdy soupeř přešel do osobní obrany, jsme měli velký problém s rozehrávkou. V této části hry se utkání rozhodlo, soupeř nás přehrál především silově v našem brankovišti. Jinak férové utkání, děkuji soupeři za zápas."

branky a nahrávky: 22. Matejčík (Matúš), 26. Matejčík (Hubálek), 31. Matúš (Matejčík), 50. Heczko (Šebesta), 53. Šebesta (Brus) – 7. Bína (Dolejš), 41. Gregor (Svoboda). Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 177. Střely na branku: 29:16. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Ciompa – Brus, Jankulár Pe. (41. Veltšmíd), Heczko, Hubálek - Veltšmíd (41. Pešat), Šebesta, Bräuer - Matúš, Matejčík, Delong - Hrubý, Jousi, Pešat (41. Gál).

TJ Sokol Královské Vinohrady: Mrkos (Weissgärber) – Nigrin, Rossi, Králík, M. Raiter, Gregor, Bína, Svoboda, Š. Raiter, Dolejš, Záň, Z. Stuchlík, O. Stuchlík, Houra, Beran, Renčín