Přestřelka v Brně!

12. ledna 2015, CD

Muži poprvé v sezoně porazili Brno. Velkou měrou se na výhře podílel Lukáš Hájek, který rozhodl i samostatné nájezdy

Tak divokou první třetinu zřejmě nikdo nečekal. Padlo v ní více branek než za celé nedávné pohárové střetnutí (4:3p) dohromady! Vše začal v 5. minutě Filip Heczko. V 11. minutě Vítkovice vedly již od dva góly, když se poprvé v utkání prosadil Lukáš Hájek. Vybudovaný náskok ale Vítkovice ztratily během 14. minuty, kdy se během 28 vteřin prosadili Coufal a Kadlec. Za minutu jim ale vrátil náskok opět aktivní obránce Filip Hezcko. Na jeho branku záhy odpověděl Mendrek. A do třetice šly Vítkovice během první třetiny do vedení zásluhou premiérové branky Lukáše Pešata, ovšem za pouhých 19 (!) vteřin opět vyrovnal Fuchs.

Úvod druhé části naznačil, že brankové hody budou pokračovat. Počtvrté šly Vítkovice do vedení po výborné individuální akci Lukáše Veltšmída. Pak se ale brankostroj zadrhl. Vítkovice ubránily dvě oslabení, která se dokonce na čtyři vteřiny překryla. Pak ovšem inkasovaly ve hře 5 na 5, ve 38. minutě opět vyrovnal Mendrek.

Ve třetí třetině se opět činili střelci. Již ve 42. minutě poslal Brno poprvé v utkání do vedení Jeski. Vítkovice vyrovnaly ve vlastním oslabení při vyloučení kapitána Bruse, a to když utekli Hájek se zakončujícím Jakubem Hubálkem. Brusův faul ale nakonec domácí potrestali a tak Brno opět vedlo. Ale ne na dlouho! Ještě v probíhající 50. minutě opět vyrovnal Lukáš Hájek. Během 69 vteřin viděli diváci hned tři branky! Pak "dlouho" gól nepadl. Dlouho, to znamená necelých pět minut. Pak skóroval Jiří Koutný a Brno bylo najednou blízko další výhře nad Vítkovicemi. Minutu a půl před koncem si vzal trenér Deus oddechový čas a vyplatilo se. Na sklonku předposlední minuty vyrovnal na divokých 8:8 Jan Šebesta.

V prodloužení sice padl gól, z hole ex-vítkovického Víta Hrubého, ale evidentně vysokou hokejkou, takže utkání vygradovalo až v samostatných nájezdech. V nich se nejdříve prosadil Hubálek, ale na druhé straně ve druhé sérii odpověděl Juhaňák. Rozhodující branku, a celkově svou třetí v utkání, si pak připsal Lukáš Hájek, jelikož na jeho trefu nedokázal brněnský Jakůbek odpovědět.

Vítkovice letos poprvé Brno porazily, byť po nájezdech 9:8

Ohlasy po zápase

Jan Kadlec (Brno): "Jsme rádi, že i po dnešním utkání máme s Vítkovicemi lepší vzájemnou bilanci. V první polovině utkání nám dělala problém obrana, ve druhé části jsme byli hodně blízko vítězství. Našemu týmu věřím a těšíme se na další domácí utkání."

Michal Deus (Vítkovice): "Mě zase těší, že i dnes jsme měli daleko lepší organizaci hry než soupeř, více šancí a lepší kontrolu nad míčkem. Ztratili jsme bod, ale za dva musíme být rádi, protože v tomto zápase bylo až nadlidské získat všechny tři. Moji hráči předvedli vynikající výkon. Děkujeme za utkání soupeři i fanouškům."

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 14. Coufal (Koutný M.), 14. Kadlec (Jakůbek), 17. Mendrek (Koutný J.), 19. Fuchs (Mendrek), 38. Mendrek (Fuchs), 42. Jeski (Kadlec), 50. Kadlec (Coufal), 55. Koutný J. (Fuchs) - 5. Heczko (Jankulár Pe.), 11. Hájek (Řezanina), 15. Heczko (Hubálek), 19. Pešat, 22. Veltšmíd, 49. Hubálek (Hájek), 50. Hájek (Řezanina), 59. Šebesta (Hájek), rozhodující nájezd Hájek. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 308. Střely na branku: 19:22. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:7, 8:7, 8:9.

itelligence Bulldogs Brno: Kejík - Jakůbek, Bauer, Jeski, Brom, Žižka, Hrazdíra - Hrubý V., Juhaňák, Kadlec - Fuchs, Mendrek, Koutný J. - Coufal, Veselý, Ondráček.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Heczko, Hubálek, Brus, Jankulár Pe. - Hájek, Řezanina, Šebesta - Matejčík, Veltšmíd, Matúš - Pešat, Delong, Bräuer - 51.-52. Gál.