Vítkovice jsou první, na výhru v Liberci dohlížel mladičký hlasatel

31. října 2016, Michal Dannhofer

Nepochybujeme o tom, že pro malého chlapce bylo nedělní utkání zážitkem

Nejdelší výjezd sezony má za sebou ženský extraligový celek. Po páteční výhře nad Bohemians jej v neděli čekala do cesta do Liberce. Za dnes již tradičním soupeřem Vítkovice zásadně necestují vlakem a jinak tomu nebylo ani nyní, kdy využily autobus.

Liberec se v průběhu utkání prezentoval velice sympaticky, byť narážel na své výkonnostní možnosti, tak se s Vítkovicemi snažil hrát zajímavou partii a když mohl, tak nepohrdl možností ohrozit Lenku Kubíčkovou v brance rytířek.

Přesto se Vítkovicím povedlo dostat rychle do vedení, už na začátku sedmé minuty vedly 2:0 po brankách Michaely Šponiarové a Kataríny Klapitové. Do konce první části přidala branku ještě Mandátová, které přihrávala Hložanková, netypicky hrající na křídle.

Začátek druhého dějství byl divoký – nejprve využila přihrávky Ferenčíkové (která v dalším průběhu málem přišla o všechny přední zuby výborně hrající Ratajová, ale vzápětí modré hráčky chybovaly a snižovaly Veidlová s Plíškovou. Divoký začátek korunovala brankou Kociánová po další přihrávce Hložankové.

Teprve v průběhu utkání se do hry zapojila Enenkelová a hned o sobě dala vědět – v 35. minutě si počkala na pas Ratajové a skórovala. Za další tři minuty ale Vítkovice chybovaly a díky lehkovážnosti obrany skórovala Pekárková. Gólový účet druhé části na 7:3 ale uzavřela Denisa Ratajová.

Ve třetí části už se utkání prakticky jen dohrávalo. Vítkovice dokázaly vstřelit další čtyři branky a samy neinkasovaly.

Poměrně dost práce si tak užil mladičký hlasatel, který byl povolán „do zbraně“ k mikrofonu. Od pohledu ani ne desetiletý klučina si celé angažmá užil a za každé své hlášení sklidil bouřlivý potlesk od obou laviček.

Po sedmé výhře v sedmém utkání se tak dostaly do čela tabulky společně s Herbadentem, který je zatím rovněž stoprocentní.

Což je sama o sobě ta nejlepší pozvánka na televizní utkání, které se na Dubině odehraje už za necelý měsíc.

Petr Horáček (Crazy girls FBC Liberec):
„Věděli jsme, že máme proti sobě kvalitního soupeře a rozhodně jsme nechtěli hrát žádný ustrašený florbal a snažili jsme se hrát dopředu. Zbytečně jsme si komplikovali hru vlastními chybami, ale přesto jsme se několikrát dostali do útoku, kde jsme šance proměnili. Jsem rád, že se hra líbila divákům. Soupeři blahopřejeme a přejeme šťastnou cestu domů.“

Jiří Velecký (1. SC TEMPISH Vítkovice):
„Dnes jsme byli málo agresivní v hlavách a to se promítlo celkově do hry v hodně nepřesnostech, špatně přečtených situacích a nevyužitých šancí. Domácí nám to navíc dobrým pohybem po většinu zápasu ještě komplikovali. Díky za utkání.“

Crazy girls FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:11
branky: 22. Lucie Veidlová, 23. Vendula Plíšková, 38. Nikol Pekárková - 6. Michaela Šponiarová, 7. Katarína Klapitová, 12. Petra Mandátová, 21. Denisa Ratajová, 24. Klára Kociánová, 35. Veronika Enenkelová, 40. Denisa Ratajová, 42. Katarína Klapitová, 45. Romana Kiecková, 51. Nikola Černá, 51. Kamila Paloncyová; rozhodčí: Jan Knap - Martin Kněžík; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Kristýna Klabanová 18, Marcela Štěpánová 9 - Lenka Kubíčková 13; po třetinách: 0:3, 3:4, 0:4;

Crazy girls FBC Liberec: Klabanová (41. Štěpánová) - Dostalíková, Veidlová, Leierová, Gruntová, Koníčková, Dlouhá, Klánová, Pillerová, Mlejnková, Pekárková, Kronychová, Loudová, Plíšková, Kabeláková a Horáková.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková - M. Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Z. Šponiarová, Enenkelová, Černá, Kociánová, Ratajová, Šupáková, Paloncyová a Theimerová.