První bod pro Klokany. Rytíři budou chtít ve druhém utkání srovnat stav série

13. března 2024, Michal Dannhofer

Stav série: 0:1

Vítkovickým Rytířům nevyšel vstup do čtvrtfinálové série proti Bohemians a po prohře 1:3 ztratili první utkání. Druhé je ovšem na programu už ve středu a cílem týmu trenérů Tomáše Martiníka a Daniela Folty je okamžitě srovnat stav na 1:1.

Na utkání se vyplatilo přijít včas, protože už v první minutě se prosadil Ondřej Sidunov, který ukázal, že ve svých ofenzivních taženích je v poslední době extrémně úspěšný. Prakticky ihned ale srovnal Bílek.

Utkání nebylo příliš ofenzivní, oba týmy stran svého naturelu zvolily spíše konzervativní strategii při založení útoku a bylo jasné, že každá další branka bude extrémně důležitá. Na začátku druhé třetiny se prosadil, na začátku třetí pak Kvasnica, který potvrdil formu.

Naopak Rytíři se již gólově neprosadili, nepomohli si ani power play, kterou Bohemians dobře ubránili na velmi sevřeném prostoru.

V sérii tak pražský tým vede 1:0.

Tomáš Martiník: „Dnešní zápas jsme nezvládli ani tak jak jsme chtěli a ani tak, jak je potřeba, takže nespokojenost. Začali jsme sice dobře a dali gól v prvním střídání, jenže to bylo také naposledy, kdy jsme se prosadili. První třetina byla slabá, byli jsme málo odvážní. Druhá třetina byla možná to nejlepší, co jsme předvedli, bohužel ale bez gólů. Šance jsme si vypracovali, ale neproměnili, což nás stálo lepší výchozí pozici do závěru zápasu. V polovině třetí třetiny soupeř odskočil ze situace, kterou známe a poté jsme zápas nedokázali dohrát. Dnes jsme ale nehráli v módu play off a takovým způsobem nemůžeme pokračovat. Musíme hrát s větší energií a pokusit se vyrovnat, ačkoliv víme, že to bude těžké. Víme ale také, že jsme toho schopní.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 1:3
branky: 1. Ondřej Sidunov - 2. Jan Dobisík, 21. Ondřej Kawulok, 54. Jaroslav Petrák; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 315; zásahy brankářů: Lukáš Souček 13 - Daniel Műck 14; po třetinách: 1:1, 0:1, 0:1

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Šebek, Řehoř, Kawulok, Virga, Brynda, Bílek, Zezulka - Gajdoš, J. Petrák, Kvasnica - Krebner, Malič, Buršík - Trnka, Grézl, Dobisík - K. Petrák, Kyselka

FbŠ Bohemians: Mück - Kaleta, Sidunov, Hubálek, Šebesta, Jankovský, Hatala, Pažák, Vítovec - Šindler, R. Gattnar, Šmíd - Fukala, M. Gattnar, Matejčík - Palčinský, Zubek, Hájek - Galia