Vyrovnáno. Rytíři byli čtyřicet minut lepším týmem a zapsali první výhru ve čtvrtfinále

15. března 2024, Michal Dannhofer

Další utkání jsou na programu v sobotu a neděli

Série čtvrtfinále play off Livesport Superligy mužů je srovnána na 1:1. Vítkovičtí Rytíři byli ve druhém utkání od druhé třetiny lepším týmem a do Prahy se tak série stěhuje za zaslouženého stavu 1:1 z obou stran. Trenér Tomáš Martiník si navíc pochvaloval nasazení, elán a chuť jeho týmu.

První třetina byla dost podobná tomu, jaké utkání se hrálo na Dubině už v úterý. Oba týmy se poměrně střelecky hledaly, ale už bylo zřejmé, že více brankových příležitostí má domácí tým. Vítkovice ale přesto po dvaceti minutách prohrávaly: první a poslední branku soupeře totiž vstřelil Jaroslav Petrák.

Od druhé části ale Vítkovice přepnuly na „play off mód“ a svou herní převahu vyjádřily také gólově: misky vah otočili v polovině zápasu Matejčík se Sidunovem a když k tomu přidal využitou početní výhodu Rostislav Gattnar, tak to rázem bylo 3:1. Do konce druhé třetiny se ještě prosadil Hubálek.

Bylo tak založeno na dlouhou power play soupeře ve třetí části, která také přišla: Daniel Mück šel poprvé na lavičku zhruba 9 minut před koncem, Vítkovice ale znovu, podobně jako o den dříve soupeř, předvedly pevnou obranu, která soupeři neumožnila skórovat.

Vítkovice tak zvítězily 5:1 a vyrovnaly stav série na 1:1.

Tomáš Martiník: „Hodnocení je z logiky věci jiné než včera, pozitivní. Dnes to od nás mělo chuť a nasazení, takto se má play off hrát. Od začátku to mělo jiný drive, byť v první třetině jsme byli ještě plonkoví, ale od druhé třetiny, ta se nám podařilo. Od druhé třetiny jsme byli lepší, kvalitnější a střelecky potentní, uhráli jsme to tak, jak se play off dohrávat má. Jsme rádi, že jsme vyrovnali, protože to pro nás nebyla snadná situace. Teď jedeme za stavu 1:1 do Prahy a těšíme se. “

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 6:1
branky: 25. Marek Matejčík, 30. Ondřej Sidunov, 32. Rostislav Gattnar, 37. Jakub Hubálek, 52. Matyáš Šindler, 56. Adam Šmíd - 19. Jaroslav Petrák; rozhodčí: Kamil Sojka - Petr Rogowski; vyloučení: 1:4; využití: 2:0; diváků: 281; zásahy brankářů: Lukáš Souček 13 - Daniel Műck 23; po třetinách: 0:1, 4:0, 2:0

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Kaleta, Sidunov, Hubálek, Šebesta, Jankovský, Hatala, Vítovec - Šindler, R. Gattnar, Šmíd - Pažák, M. Gattnar, Matejčík - Fukala, Palčinský, Hájek - Slončík, Galia

FbŠ Bohemians: Mück - Virga, Kawulok, Šebek, Řehoř, Brynda, Bílek, Zezulka - Krebner, Malič, Buršík - Gajdoš, J. Petrák, Kvasnica - Trnka, Grézl, Dobisík - K. Petrák, Kyselka