Rychle zapomenout a vyhrát na Dubině. Rytíři vezou z Prahy stav 2:2 a porážku 4:9

18. března 2024, Michal Dannhofer

Odrazem pro lepší zítřky může být povedená třetí třetina.

Tohle se nepovedlo. Vítkovičtí Rytíři nenavázali na povedený první zápas na půdě soupeře a po dvou pražských zápasech se vrací na Dubinu za stavu 2:2. Nedělní utkání totiž prohráli poměrem 4:9, když se jim nepovedly především první dvě třetiny tohoto utkání. Na ukazateli v UNYP Aréně totiž svítilo skóre 0:7 a bylo poměrně jasné, že se do Ostravy vrátí čtvrtfinále Livesport Superligy za vyrovnaného stavu.

Zajímavým východiskem z tohoto zápasu může být naopak třetí část utkání, kterou Vítkovice vyhrály 4:2 a ukázaly tak zápasový potenciál, který ale nyní musí potvrdit na domácí palubovce.

Tomáš Martiník: „Po první třetině to bylo v šatně ostřejší, po druhé třetině mluvil hlavně Dan Folta, já jsem řešil věci ohledně našeho přístupu a aktivity, ještě jsme chtěli zkusit s tím zápasem něco udělat. První třetina od nás dnes nebyla dobrá a ve druhé to vyvrcholilo, třetí už byla poměrně dobrá. Zkušenosti s dlouhou sérií máme, už včera jsme nepředvedli topový výkon, je to pro nás taková facka a teď víme, že musíme urvat domácí zápas. Bude zlomový.“

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice  9:4
branky: 6. Filip Brynda, 22. Jakub Buršík, 24. Ondřej Kawulok, 30. Šimon Batkovič, 34. Ondřej Kawulok, 35. Jakub Buršík, 37. Patrik Šebek, 49. Matyáš Krebner, 50. Tomáš Trnka - 49. Jakub Hubálek, 51. Rostislav Gattnar, 55. Matyáš Šindler, 57. Adam Palčinský; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 212; zásahy brankářů: Tomáš Hyršl 17 - Lukáš Souček 4, Denis Jasiok 8; po třetinách: 1:0, 6:0, 2:4

FbŠ Bohemians: Hyršl - Šebek, Malič, Kawulok, Virga, Brynda, Kyselka, Zezulka - Gajdoš, Batkovič, Kvasnica - Krebner, Bílek, Buršík - Trnka, Grézl, Dobisík - K. Petrák

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (24. Jasiok) - Pažák, Sidunov, Hubálek, Šebesta, Jankovský, Hatala, Vítovec - Šindler, R. Gattnar, Šmíd - Fukala, M. Gattnar, Matejčík - Palčinský, Zubek, Hájek - Galia