Nejlepší výkon a vedení 2:1. Rytířky vyhrály třetí duel semifinále 6:2

31. března 2024, Michal Dannhofer

Povedený výkon znamená druhý bod pro 1. SC TEMPISH Vítkovice

Vítkovické Rytířky odehrály nejlepší duel v rámci semifinálové série a dostaly se do vedení 2:1. Třetí utkání, první na půdě soupeře, získaly Rytířky poměrem 6:2 a v neděli budou mít možnost jít do dvoubodového trháku.

První utkání na půdě soupeře přineslo kvalitní výkon Rytířek. Ty se poučily, zvýšily útočnou aktivitu a přineslo to své ovoce. Ve 14. minutě se prosadila Hyršová, která dostala příležitost v sestavě, za soupeře odpověděla Káčová a vedení na stranu soupeře překlopila Paulína Hudáková.

Vítkovicím ale vycházely herní aspekty, proto rychle vyrovnaly díky Hyršové a rozdílovou branku vstřelila Michaela Šponiarová. Další branky padly až na konci zápasu, kdy Vítkovice trestaly power play soupeře a dovedly utkání do vítězství 6:2.

Denisa Ferenčíková: „Utkání hodnotím jednoznačně pozitivně. Utkání se v některých pasážích pro nás nevyvíjelo dobře, ale rychle jsme odpověděli na gól na 2:1, tam se utkání zlomilo. Dnes to mělo parametry play off, bylo tam srdíčko, vůle a nasazení. Takto musíme hrát! Zítra to bude o dost těžší zápas a půjde o hodně!“

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:6
branky: 19. Veronika Káčová, 25. Paulína Hudáková - 14. Denisa Hyršová, 27. Denisa Hyršová, 28. Michaela Šponiarová, 58. Barbora Husková, 59. Sára Seevaldová, 60. Vendula Maroszová; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 450; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 18 - Nikola Příleská 14; po třetinách: 1:1, 1:2, 0:3

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Vrlíková, Rybičková, Gálová, Bínová, Gajdečková, Středulová - Kotzurová, P. Hudáková, Bačová - Pudišová, Sigmundová, Niemczyková - Hurníková, Chalupová, Káčová - Zagórska, K. Hudáková, Feiková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Staňková, Smetanová, Willmannová, Lenfeldová, Kubalčíková, Matýsková, Drzymala, Gajdošová - Kubečková, Seevaldová, Husková - Šponiarová, Planková, Maroszová - Sikorová, Hyršová, Kabelková - Grapena