Vyrovnáno na 2:2. Rytířky podlehly FBC ve čtvrtém utkání, série se vrací na Dubinu

31. března 2024, Michal Dannhofer

Na Dubině znovu již v pondělí

Semifinálová série mezi Rytířkami a FBC je vyrovnaná na 2:2 a na Dubině se bude znovu hrát už v pondělí. Ve čtvrtém utkání podlehly Rytířky soupeřkám 2:3, když o osudu zápasu rozhodla šťastná branka domácí kapitánky Markéty Vrlíkové.

Poprvé v sérii dostala příležitost v brance Viktorie Karasová a zdálo se, že oba týmy jsou na zápas správně nastaveny: oba měly těsnou obranu, Rytířky se znovu snažily útočit v předbrankovém prostoru a zápas měl zajímavou kulisu.

Do vedení šly jako první hráčky FBC, prosadila se důrazem na brankovišti Rybičková. Analogicky to platilo také o vyrovnání z hole Kabelkové, následně ale podruhé v sérii z trestného střílení uspěla Kotzurová.

Vítkovicím se povedlo srovnat ve třetí třetině, svou pověst potvrdila kapitánka Sára Seevaldová. Když už se pocitově zdálo, že zápas míří do prodloužení, tak přišel naopak úder kapitánky FBC Markéty Vrlíkové, jejíž střela se odrazila o Šárku Staňkovou.

Série se tak vrací na Dubinu za vyrovnaného stavu 2:2.

Mgr. Jiří Velecký:„Prohráli jsme, bylo to o šťastném gólu, který rozhodl. Ale dnes platí analogicky to, co řekl včera trenér Robenek: věci, kterými jsme schopní soupeře přehrávat, plnili jenom velmi málo času během utkání, a proto nám to nestačilo. Více si to rozebereme s hráčkami.“

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:2
branky: 9. Veronika Rybičková, 24. Denisa Kotzurová, 57. Markéta Vrlíková - 23. Jessica Kabelková, 47. Sára Seevaldová; rozhodčí: Tomáš Fuciman - Pavel Urbánek; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 390; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 13 - Viktorie Karasová 14; po třetinách: 1:0, 1:1, 1:1

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Vrlíková, Rybičková, Gálová, Bínová, Gajdečková, Středulová - Kotzurová, P. Hudáková, Bačová - Pudišová, Sigmundová, Niemczyková - Hurníková, Chalupová, Káčová - Zagórska, K. Hudáková, Feiková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Staňková, Smetanová, Willmannová, Lenfeldová, Kubalčíková, Matýsková, Drzymala, Gajdošová - Kubečková, Seevaldová, Husková - Šponiarová, Planková, Maroszová - Sikorová, Hyršová, Kabelková - Grapena