Mustang konečně zabral!

14. března 2011, CD

V pravou chvíli se probudili hráči B-týmu Vítkovic, Mustangu. V důležitých zápasech smetli Tre Kronor Ostrava 6:1 a Petrovice B 5:0. Petr Mařádek si připsal první letošní vychytanou nulu.

Mustang letos poztrácel opravdu hodně bodů v nervózních posledních minutách zápasů a tak na konci sezony musí pracovat na záchraně. K ní udělal opravdu rázné kroky v uplynulém víkendu.

V prvním utkání nastoupili Mustangové proti týmu IBK Tre Kronor v Ostrava a nedali v té době ještě třetímu týmu tabulky šanci. Už ve druhé minutě otevřel skóre po průniku z křídla Adam Kořínek. Tre Kronor se v utkání prosadili pouze jedinkrát a to víc než šťastně. Několikrát tečovaná střela nakonec skončila za zády překvapeného brankáře Richtera. Po úspěšně odbráněném oslabení pak vstřelil svůj premiérový gól v Mustangu Martin Myška a ještě do přestávky zvýšil na 3:1 Tomáš Krásný. Stejný hráč pak již po 13 vteřinách druhé třetiny využil přepůlenou přesilovku a vyhnal Sýkoru z branky. Ve třetí třetině pak Tomáš Krásný zkompletoval po vynikající Grobelného práci hattrick a účet utkání uzavřel ve 30.minutě ranou z půlky Roman Sladký.

Petrovice B se na konci soutěže ženou za záchranou, ale o dvě vyhraná utkání z posledního kola přišly administrativní chybou, kdy za ně nastoupilo více hráčů A-týmu, než povoluje legislativa českého florbalu. Proti Mustangu nastoupili již s regulérním počtem posil. Ani ty jim ale proti rozjetému Mustangu nebyly nic platné. B-tým Vítkovic je smetl 5:0! Druhá minuta opět znamenala vedení Mustangu, tentokrát se Tomáš Krásný prosadil dorážkou Bojkovy střely. V 6.minutě pak první lajna předvedla ťukec, na jehož konci zívala na Ondřeje Bojka prázdná branka. Perfektní defenziva v čele s brankářem Petrem Mařádkem nedovolila soupeři prakticky nic. V 19.minutě se nadechl k velkému sólu Martin Jankulár a na jeho konci procedil míček přes brankáře Petrovic do sítě potřetí. Na začátku třetí třetiny srazila Petrovice definitivně do kolen spolupráce Martinů Grobelného a Lopoura. Druhý jmenovaný dvěmi slepenými góly zaokrouhlil výsledek na 5:0 a ten se až do konce zápasu již nezměnil.