Bitva o všechno je opět tady

20. dubna 2012, CD

Vítkovice a Tatran svedou již šestou "bitvu o všechno". V rozhodujícím zápase sezony zatím uspěly třikrát Vítkovice, dvakrát jejich soupeř.

Vítkovice absolvovaly v historii již pět "superfinále", tedy zápas o všechno. Do této chvíle to bylo vždy vyvrcholení vyrovnané finálové série. Z toho třikrát jej vidělo ostravské publikum, dvakrát Praha.

A pokaždé byl Vítkovicím soupeřem Tatran Střešovice, kdo jiný.

ZÁPASY O VŠECHNO:

Sezona 1996/1997
1) Tatran Střešovice - 1. SC SSK Vítkovice  0:2
stav série: 1:2 (1:4, 4:2, 0:2), mistrem ČR Vítkovice

První play-off v historii vrcholí v Praze. Vítkovice svůj domácí zápas zvládly, první pražské utkání vyhrál Tatran. V rozhodujícím zápase sezony se ale trefovali pouze vítkovičtí střelci, konkrétně ve 46.minutě Tomáš Martiník a v 54.minutě pečetil titul Jan Vavrečka.

Sezona 1997/1998
2) 1. SC SSK Vítkovice -Tatran Střešovice  1:2
stav série: 1:2 (5:1, 1:3, 1:2), mistrem ČR Tatran

I druhá finálová série v historii šla do rozhodujícího zápasu. Vítkovice obětovaly první domácí zápas a chtěly urvat v Praze jedno vítězství ze dvou zápasů, aby se jeden zápas finálové série, ten rozhodující, mohl odehrát před nabitou halou Tatran v Ostravě. A podařilo se, hned první zápas Vítkovice vyhrály jasně 5:1. V neděli se Tatranu podařilo sérii vyrovnat. V rozhodujícím utkání měly Vítkovice před 800 diváky převahu, ale trefil se pouze Michal Rohel. Za stavu 1:1 si brankář Daniel Grečmal čtyři (!) vteřiny před koncem srazil Chloupkovo nahození do branky. Nešťastný okamžik zhatil Vítkovicím obhajobu zlata.

Sezona 1999/2000
3) 1. SC SSK Vítkovice -Tatran Střešovice  2:1
stav série: 2:1 (1:2, 4:3, 2:1), mistrem ČR Vítkovice

Suverénní sezona Vítkovic. Opanovaly s náskokem základní část a hladce prošly do finále. V Praze však prohrály první zápas. Doma sérii vyrovnaly a rozhodovalo se na "Dopravce". V 50.minutě napřáhl za vyrovnaného stavu z půlky do té doby náhradník Petr Tomeček a po pár minutách pobytu na hřišti rozhodl! Poprvé se radoval domácí tým.

Sezona 2008/2009
4) 1. SC SSK WOOW Vítkovice -Tatran Střešovice  5:4
stav série: 3:2 (5:4p, 2:5, 4:2, 4:5ts, 5:4), mistrem ČR Vítkovice

Nedávná historie. Vítkovice po devíti letech ve finále, zápas se hraje před 2826 diváky na zimním stadioně v Ostravě-Porubě. Jednu z nejlepších, ne-li nejlepší finálovou sérii v historii českého florbalu rozhoduje v 48.minutě s kariérou se loučící vítkovický kapitán Daniel Folta. Vítkovice berou po devíti letech Tatranu titul.

Sezona 2009/2010
5) Tatran Střešovice -1. SC WOOW Vítkovice  6:3
stav série: 3:2 (1:8, 10:1, 1:7, 4:3, 6:3), mistrem ČR Tatran

Druhé velké finále po sobě. Hodně divoká série s jednoznačnými výsledky prvních tří zápasů. Vítkovice mají doma ve čtvrtém zápase převahu, vedou 3:1 a směřují k titulu. Kološ jede ve 42.minutě trestné střílení. Nedává však a karta se začíná obracet. Tatran uniká hrobníkovi z lopaty, Jedlička rozhoduje půl minuty před koncem a vrací sérii do Prahy. Rozhodující utkání Vítkovice doslova drastickým způsobem zaspaly a prohrávají po čtyřech minutách 0:3, první třetinu pak 0:5. Stíhací jízdu nedotáhly, titul bere Tatran.