Vítkovice si vezou z Prahy pohodlnou výhru

13. ledna 2013, CD

Další tři body a udržení prvního místa v tabulce, tak zní splněný úkol Vítkovic po zápase s pražskými Bohemians. na výhře 12-4 se nejvíce podílel zadák Jan Jastřembský, který sám tři góly dal a další dva připravil. Hattrick zaznamenal také Lukáš Veltšmíd. aktualizováno.

Vítkovice doma porazily Bohemku jasně 9:0 a Roman Ciompa si připsal shot-out. I tentokrát se do branky Vítkovic postavil Ciompa a i tentokrát měl zápas jednoznačný průběh. V Praze ovšem čtyřikrát inkasoval.

V 8.minutě načal další vítkovické brankové hody Filip Heczko. Pak zbytečně fauloval Tokoš a domácí v přesilovce srovnali. Brzy však Vítkovicím vrátil vedení Lukáš Řezanina a ještě do konce třetiny zvýšil David Matúš, který nahradil v první formaci Tokoše.

Druhou třetinu Vítkovice zcela opanovaly. Rychlými brankami Lukáše Veltšmída a Jakuba Hubálka se modří utrhli do trháku. Pak sice snížil Růžek, ale do druhé sirény přidaly Vítkovice ještě pět branek. Trefili se Patrik Suchánek, dvakrát Jan Jastřembský, Lukáš Veltšmíd a Martin Tokoš, který se do sestavy vrátil namísto lehce zraněného Sladkého.

Ve třetí třetině se trefili už jen dva hráči na obou stranách. Ve 42.minutě skompletoval hattrick velmi ofenzivě naladěný bek Jan Jastřembský a po něm v 51.minutě se stejný kousek povedl také Lukáši Veltšmídovi. Na konci utkání pak domácí brankami Janů a Kisugiteho korigovali na celkových 12-4 pro Vítkovice. V poslední třetině se na hřiště podívali také náhradníci Tomáš Vežranovský a Filip Hrabal, pro kterého to byl premiérový extraligový start v dresu Vítkovic.

FbŠ pipni.cz Bohemians - 1. SC WOOW Vítkovice 4-12 (1-3, 1-7, 2-2)
branky (asistence): 09:14 Pavel Čihák (Tomáš Kindl), 28:11 Adam Růžek (Lukáš Janů), 57:03 Lukáš Janů (Pavel Čihák), 58:17 Martin Kisugite (Martin Šimek) - 07:19 Filip Heczko (Patrik Suchánek), 09:45 Lukáš Řezanina (Lukáš Hrubý), 14:02 David Matúš (Robin Žydel), 21:11 Lukáš Veltšmíd (Patrik Suchánek), 22:22 Jakub Hubálek (Petr Kološ), 30:08 Patrik Suchánek (Lukáš Veltšmíd), 30:33 Jan Jastřembský (Petr Kološ), 35:59 Lukáš Veltšmíd (Jakub Hubálek), 38:09 Jan Jastřembský (Petr Kološ), 39:49 Martin Tokoš (Jan Jastřembský), 41:14 Jan Jastřembský (Petr Kološ), 50:57 Lukáš Veltšmíd (Jan Jastřembský)