Starší žáci si Prague Games užili

19. července 2006, CD

Roman Ciompa vedl v Praze tým starších žáků a spolupráci s nimi si pochvaluje.

"Byť sestava starších žáků, jakožto všech mladších kategorií, nebyla zrovna věkově vyvážená, trenéři našich soupeřů superlativy rozhodně nešetřili. Bylo vidět, že kluci spolu hrají delší dobu a na hřišti o sobě vědí. Dokázali to nejen v prvním zápase s Olomoucí, který vyhráli 5:2, ale pokračovali v tom i v zápasech následujících, i když už na body nedosáhli. Druhý středeční zápas proti Future odehráli v rychlém tempu, ale nakonec odešli poraženi 5:0. Ve čtvrtek na Zličíně předvedli, že dokážou hrát i proti mnohem fyzicky disponovanějším soupeřům. Ikdyž prohrávali se švédským IBC Engelholm už od 2. minuty, tak až do konce zápasu dřeli a k vyrovnání chybělo málo. V nejlepším výkonu na PG podlehli Engelholmu 0:1. Na druhém čtvrtečním zápase byla už znát únava po fyzicky náročném utkání se švédy a Spartě Praha dokázali odolávat jen první půli. Po prohře 2:5 a nejhorším výkonu na turnaji byl postup ze skupiny nemožný a tak poslední zápas se švýcarským týmem TV Oberwil byl jen dohrávkou, která měla štastnější konec pro soupeře (2:3).

Jsem rád, že jsem si svou trenérskou premiéru ve Vítkovicích prožil s týmem, který byl výbornou partou na hřišti i mimo něj. Kluci se hrou bavili a to bylo zadostiučinění za to, že ve skupině nakonec skončili poslední. Chtěl bych poděkovat všem svým "týdenním" svěřencům za hru i za chování po celou dobu turnaje.