Naprosto suverénní ženy zatím nedávají Olomouci šanci

14. března 2013, CD

Ještě jasněji než mužské vítkovické čtvrtfinále mají rozehranou sérii s Olomoucí ženy. V obou úvodních zápasech udržely brankářky Kubíčková a Ranochová čistá konta a Vítkovice zvítězily ničivě 10:0, resp. 8:0!

Vítkovice vkročily do play-off rozhodně pravou nohou a kulatým vítězstvím 10:0. Vše začala jako správná kapitánka Andrea Pastušková a za dvě minuty zvýšila Veronika Enenkelová. V 17.minutě přidala třetí branku důrazná Veronika Šupáková.
      Ihned na začátku druhé třetiny se trefila Kateřina Quittková a Vítkovice vedly již 4:0. Ve 35.minutě se prosadila z bezprostřední blízkosti olomoucké branky Andrea Pastušková a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto.
      Kubíčková nakonec odolala všem nájezdům hostů a vychytala v play-off shot-out. V poslední třetině nasypaly Vítkovice Doubkové v brance Olomouce další pět zásahů. V rozmezí pěti minut a 11 vteřin se trefily Martina Bernardová, Hana Sládečková, Monika Léblová a Klára Kociánová. Výsledek pak zakulatila na deset tři minuty před koncem Denisa Ferenčíková.

1. SC WOOW Vítkovice - FBS Olomouc 10:0
7. Andrea Pastušková, 9. Veronika Enenkelová, 17. Ivana Šupáková, 22. Kateřina Quittková, 35. Andrea Pastušková, 43. Martina Bernardová, 45. Hana Sládečková, 48. Monika Léblová, 49. Klára Kociánová, 58. Denisa Ferenčíková; rozhodčí: Martin Both - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 108; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 26 - Markéta Doubková 28; po třetinách: 3:0, 2:0, 5:0;

Druhé utkání rozhodla již první třetina, ve které účast v play-off slavící Olomouc výrazně nestačila. Vítkovice nastřílely nešťastné brankářce Mičolové pět branek! Ve 3.minutě utkání otevřela skóre (a prakticky vstřelila rozhodující branku zápasu) po kombinaci s Ferenčíkovou opět kapitánka Andrea Pastušková. Naprosto stejné obsazení měla i druhá branka v 7.minutě. Vítkovice pak přežily oslabení při vyloučení Šupákové a pak v krátkém sledu udeřily z holí Kláry Kociánové, Veroniky Enenkelové a Kateřiny Quittkové. Na chvostu první třetiny byla vyloučena Pastušková, ale půlenou přesilovku hostující hráčky nevyužily
      A nevyužily ani další dvě početní výhody ve druhé třetině, když svůj dvouminutový prohřešek si kompletně odeseděla znovu Pastušková a také Halfarová.
      Ve třetí třetině začaly opět padat góly. A to opět jen do olomoucké sítě. Ve 41.minutě využila další přesné přihrávky Ferenčíkové Anna Niemcová. Poté Olomouc nevyužila ani pátou přesilovku a naopak poté ještě dvakrát inkasovala. Přesně mířily Sylva Gaidová a Hana Sládečková. Do Olomouce se o nadcházejícím víkendu pojede Vítkovicím dobře...

1. SC WOOW Vítkovice - FBS Olomouc 8:0
3. Andrea Pastušková, 7. Andrea Pastušková, 15. Klára Kociánová, 16. Veronika Enenkelová, 18. Kateřina Quittková, 41. Anna Niemcová, 52. Sylvie Gaidová, 59. Hana Sládečková; rozhodčí: Tomáš Podlesný - Martin Petřík; vyloučení: 5:0; využití: 0:0; diváků: 78; zásahy brankářů: Hana Ranochová 14 - Sabina Ludvika Mičolová 25; po třetinách: 5:0, 0:0, 3:0;