VÍTKOVICE-MLADÁ BOLESLAV: Semifinálové střípky 2

26. března 2013, CD

Sezona 2008/09 se pro Vítkovice stala tou, která vešla do klubové historie. Tým vyhrál s přehledem základní část a dokonce vytvořil nový rekord v počtu získaných bodů. Do play-off nastupovaly Vítkovice z pozice velkého aspiranta na titul. Ve čtvrtfinále přejely ve třech zápasech Chodov a v semifinále je čekala... Mladá Boleslav.

Nabyté sebevědomí z předchozí sezony, výborná práce nového managementu, který klub vyvedl z nějvětších problémů, návrat zahraničních hráčů a reprezentantů Daniela Folty a Tomáše Sladkého, posílení kádru na všech postech např. Lukášem Petříkem, Jaroslavem Vaňkem... To vše předurčovalo tým Vítkovic po devíti letech k útoku na český florbalový trůn.

Hned ve druhé minutě prvního utkání musel odstoupit Pavel Brus, kterého celou sezonu zlobilo lýtko. Ne zcela doléčený Tomáš Sladký naskočil až do 44.minuty. Vítkovice musely otáčet náskok hostů z první třetiny. Brankami Daniela Folty, Pavla Jankulára a Lukáše Petříka se to ale povedlo a do konce utkání již vedení nepustily. Dvě branky přidal Jan Jelínek a po jedné Lukáš Hrubý a Martin Tokoš.

1. SC SSK WOOW Vítkovice - FbK Sokol Mladá Boleslav  7:4 (0:1, 3:1, 4:2)
Vítkovice:
Suchánek- Brus (2.Suchánek P.), Folta, Jelínek, Kološ- Suchánek P. (2.Hrubý V.), Tomašík, Tokoš- Hrubý L., Petřík, Ťopek- Vladař, Mojžíšek, Jankulár P.- 44.Sladký.
Mladá Boleslav: Koráb- Motejzík, Tůma, Slaný, Cvrček, Kadlec, Bouška P., Bouška J., Novotný, Ekl, Pánek, Volf, Gwuždž, Janeček, Rožnovják, Fojta, Veselý V.
52:05 Tokoš Ma. - 7:4
Vyloučení: 2:2, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Nováček, Vašíček, Střely: 36:18, Diváci: 405

Dobové články: Úspěšné semifinálové vykročení
    Vítězství 7:4 si vysnilo 8 fanoušků!
Fotogalerie ze zápasu: /Roša/
    /Jiří Zerzoň/

V obrovskou přestřelku se proměnilo druhé klání. Zcela zaplněná hala na Dubině (460 diváků) prožila další infarktový večer.
      Ke zraněnému Brusovi se přidal i Folta a tak musel do obrany snajpr Milan Tomašík. Vítkovice začly katastrofálně a první třetinu prohrály 2:5! V prostřední části Vítkovice i díky dvěma využitým přesilovkám, z toho jedné 5 na 3, skóre srovnaly. Ještě hůř než do celého zápasu ale vstoupily do poslední části, když inkasovaly po čtyřech (!) a třiceti vteřinách! Divoké utkání ale během tří minut opět otočily! Gól Lukáše Hrubého na 8:7 se ukázal být rozhodující. Pak se již trefovali pouze Vítkovičtí, konkrétně Vít Hrubý, Pavel Jankulár a Martin Tokoš. Hattrick si v zápase připsal Tomáš Sladký.

1. SC SSK WOOW Vítkovice - FbK Sokol Mladá Boleslav 11:7 (2:5, 3:0, 6:2)
Vítkovice:
Suchánek M.- Jelínek, Suchánek P., Kološ, Tomašík- Tokoš, Sladký, Hrubý V.- Hrubý L., Petřík, Ťopek- Mojžíšek, Vladař, Jankulár P.
58:42 Tokoš Ma. - 11:7
Vyloučení: 3:6, Využití: 2:1, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Bartošek D., Bartošek M., Střely: 24:14, Diváci: 460

Dobové články: Přestřelka nakonec pro Vítkovice!
    Fotoprůřez druhým semifinále

Mladá Boleslav neuspěla proti Vítkovicím ani na šestý semifinálový pokus. A stejně jako v sezoně 2007/08 šlo třetí utkání do prodloužení, v němž se radovaly Vítkovice.

Milan Tomašík si opět zahrál obránce. Do utkání vůbec nezasáhl Pavel Brus, Daniel Folta do něj naskočil v 58.minutě. Ale nakonec byl tím hlavním...
      Přetahovanou o výsledek naklonil v 52.minutě po senzačním signálu ze standardní situace z rohu střelou do prázdné branky Martin Tokoš, Novotný ale stihl vyrovnat. V předposlední minutě se nechal hloupě vyloučit Motejzík a Daniel Folta střelou v pádu v prodloužení v přesilovce poslal Vítkovice opět do finále!
      Toto utkání bylo prvním oficiálním výjezdem vítkovických Ultras, viz. dobový článek.

FbK Sokol Mladá Boleslav - 1. SC SSK WOOW Vítkovice  6:7p (3:3, 2:1, 1:2- 0:1)
Mladá Boleslav:
Koráb- Bouška P., Novotný, Ekl, Motejzík, Veselý V., Pánek, Cvrček, Bouška J., Gwuždž, Kadlec, Hruška, Tůma, Slaný, Veselý I., Fojta.
Vítkovice: Suchánek M.- Jelínek, Suchánek P., Kološ, Tomašík- Tokoš, Sladký, Hrubý V.- Hrubý L. (48.-54.Janečka), Ťopek, Petřík- Vladař, Mojžíšek, Jankulár Pa.- Folta.
60:24 Folta Da. (Jelínek Ja.) - 6:7
Vyloučení: 4:3, Využití: 1:2, Oslabení: 0:1, Rozhodčí: Černý, Janoušek, Střely: 18:33, Diváci: 620