VÍTKOVICE-MLADÁ BOLESLAV: Semifinálové střípky 3

28. března 2013, CD

A znovu semifinále Vítkovice-Mladá Boleslav. Třetí rok za sebou a potřetí se radovaly Vítkovice. Byť si Mladá Boleslav v tradičně prodlouženém třetím zápase série doma urvala svoji první a zatím poslední výhru. Nejvyhrocenější série přinesla tvrdé boje na hřišti i mimo něj.

Do třetice všeho dobrého a zlého se v semifinále střetly Vítkovice s Mladou Boleslaví v dalším play-off, v roce 2010. Vítkovice chtěly v sestavě s finskými posilami Tuomasem Mustakalliem a Turkkou Lehtinenem obhájit mistrovský titul. Na roční stáži v dresu Mladé Boleslavi byl nynější kapitán Vítkovice Filip Heczko.

První utkání načaly dvě vítkovické přesilovky. Pouze do nich naskakoval zraněný kapitán Pavel Brus, ale podepsal se pod obě úvodní branky. V brankově nejbohatší druhé třetině se hosté dotáhli na rozdíl jediné branky, ale náskok Vítkovice až do konce utkání udržely. Ve třetí třetině proměnil trestné střílení Petr Kološ, na konečných 5:4 snižoval 14 vteřin před koncem J.Bouška.

1. SC WOOW Vítkovice - FbK Sokol Mladá Boleslav  5:4 (2:0, 2:3, 1:1)
Vítkovice:
Suchánek M.- Suchánek P., Kološ, Jelínek, Lehtinen- Tomašík, Ťopek, Mustakallio (51.Mojžíšek)- Hrubý L., Vladař, Tokoš- Jankulár Pa., Juhaňák, Hrubý V.- na přesilovky Brus.
Mladá Boleslav: Koráb- Bouška P., Ekl, Heczko, Novotný, Cvrček, Bouška J., Rožnovják, Gwuždž, Kadlec, Procházka, Fojta, Veselý P., Veselý I., Veselý V., Brychca, Slaný.
  59:46 Bouška J. (Novotný) - 5:4
Vyloučení: 0:2, Využití: 2:0, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Nováček, Vašíček, Střely: 31:17, Diváci: 529

Dobové články: Vítkovice vedou v sérii 2:0!
Fotogalerie ze zápasu: /Roša/

Druhé střetnutí na Dubině vešlo opět do florbalových dějin. Vítkovice zaspaly první třetinu, ale poté šlo kormidlo zápasu na jejich stranu. Za stavu 9:6 pro Vítkovice se utkání bohužel zvrhlo, hosté již úplně opustili florbal a vsadili pouze na tvrdost. V 55.minutě putoval na trestnou lavici P.Bouška, za dvě minuty po něm Brychca. Při druhém vyloučení pak Novotný loktem surově sestřelil autora hattricku Tomašíka, jeho zákrok ale nepochopitelně zůstal bez povšimnutí. Byl ale rozbuškou obrovských emocí, které vystupňoval vyloučený Brychca a na světě byl nechvalně známý konflikt mezi ním a zástupcem titulárního partnera Vítkovic. Novotný za obranu svého spoluhráče vyfasoval ČK3 a vše se dohrávalo u disciplinární komise. Novotný vyfasoval podmínku, Vítkovice podmínečné uzavření hřiště a tučnou pokutu.

1. SC WOOW Vítkovice - FbK Sokol Mladá Boleslav  12:6 (1:2, 6:2, 5:2)
Vítkovice:
Suchánek M.- Suchánek P., Kološ, Jelínek, Lehtinen- Tomašík, Ťopek, Mojžíšek- Hrubý L., Vladař, Tokoš- Juhaňák, Hrubý V., Jankulár Pa.
59:49 Suchánek Pa. - 12:6
Vyloučení: 4:6, Využití: 4:1, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Gavlas, Mikula, Střely: 39:22, Diváci: 511

Milan Tomašík: Celé je to hrozně vyhrocené
Fotogalerie ze zápasu: /J.Zerzoň/
Záznam celého zápasu: Česká televize
   TV-Com

Na devátý pokus Vítkovice Mladá Boleslaví padly. Stalo se tak v třetím utkání třetí semifinálové série ve třech letech. I tentokrát šel mladoboleslavský zápas do prodloužení, poprvé se ale radovali domácí. Vítkovice opět zaspaly začátek, ztrátu 3:0 ale dokázaly během utkání smazat. Hattrickem se blýskl Martin Tokoš, dva góly dal s přelepeným sešitým obočím Milan Tomašík. V třetí minutě prodloužení trefil první a zatím poslední semifinálovou výhru nad Vítkovicemi J.Bouška.

FbK Sokol Mladá Boleslav - 1. SC SSK WOOW Vítkovice  7:6p (3:1, 2:3, 1:2- 1:0)
Mladá Boleslav:
Koráb- Bouška P., Ekl, Heczko, Novotný, Cvrček, Bouška J., Rožnovják, Gwuždž, Kadlec, Procházka, Fojta, Veselý P., Veselý I., Veselý V., Brychca, Slaný, Fojta.
Vítkovice: Suchánek, Brus, Jelínek, Kološ, Lehtinen, Suchánek, Hrubý, Hrubý, Jankulár, Juhaňák, Mojžíšek, Tokoš, Tomašík, Ťopek, Vladař.
  62:06 Bouška J. (Slaný) - 7:6
Vyloučení: 4:2, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Černý, Janoušek, Střely: 29:38, Diváci: 620

Dobové články: Černá vítkovická sobota
Záznam celého zápasu: TV-Com

Do sestavy Mladé Boleslavi se vrátil po jednozápasovém distancu Petr Novotný, ale ani on neodvrátil vyřazení svého týmu. Vítkovice dokázaly na hřiště soupeře nastřílet ve čtvrtém semifinále devět branek a postoupit do finále. Marcel Suchánek kryl v utkání dvě trestná střílení, Martin Tokoš opět zkompletoval hattrick. Chleba se lámal ve druhé třetině, do které nastupovaly Vítkovice s jednogólovým náskokem. Domácí vyrovnali, ale Vítkovice odpověděly dvěma zásahy. Ve 32.minutě vtěsnali Mustakallio a Tokoš své branky do šesti vteřin a to domácí srazilo do kolen. Do útoku sice zavelel hattrickem Slaný, ale sérii již se mladoboleslavským zachránit nepodařilo. Do finále opět postoupily Vítkovice.

FbK Sokol Mladá Boleslav - 1. SC SSK WOOW Vítkovice  6:9 (1:2, 2:4, 3:3)
Vítkovice: Suchánek M.- Suchánek P., Kološ, Jelínek, Lehtinen- Tomašík, Ťopek, Mustakallio- Hrubý L., Vladař, Tokoš- Juhaňák, Hrubý V., Jankulár Pa.- na přesilovky Brus.

Vyloučení:
3:5, Využití: 2:2, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Sýkora, Dolanský, Střely: 25:34, Diváci: 515

Dobové články: Vítkovice jsou ve finále Fortuna Extraligy!!!