Vítkovičtí junioři zatím na Ostravu nestačí

02. března 2014, Zuzana Košťálová

První a druhé kolo čtvrtfinále G2 ligy juniorů sehrály Vítkovice v ČPP Aréně Ostrava. V sobotu prohrály hodně velkým rozdílem, v neděli byl zápas vyrovnaný.

ČF1: FBC ČPP Software Ostrava – 1. SC WOOW Vítkovice 7:1 (5:1, 1:0, 1:0)

branky: 4. Richard Foltinek, 10. Juraj Kováč, 11. Richard Foltinek, 18. Daniel Šešulka, 19. Ondřej Vítovec, 40. Patrik Ožana, 48. Václav Šimčík - 14. Patrik David; rozhodčí: Miroslav Tkáč - Radim Sýkora; vyloučení :3:0; využití: 0:0; diváků: 108; zásahy brankářů: Ondřej Antoš 19 - Dominik Lupták 18, Matěj Číčela 8; po třetinách: 5:1, 1:0, 1:0;

Ostravští hráči se rychle dostali do vedení a na hřišti byli v první třetině jasně lepším týmem. Za nepříznivého stavu 0:3 dokázal snížit vítkovický Patrik David, který se trefil z dorážky. To však bylo ze strany Vítkovic vše. Do konce první části přidala Ostrava ještě dva góly. Zbývající dvě třetiny už byly vyrovnanější, co se týče hry. Avšak na góly byl stále lepší Software. Jedenáct sekund před zazněním sirény oznamující konec druhé části skóroval Ožana. Na 7:1 pečetil výhru Ostravy Šimčík v čase 47:27. Vítkovice ale na vstřelení branky recept nenašly a musely se tak smířit s prohrou.

ČF2: FBC ČPP Software Ostrava – 1. SC WOOW Vítkovice 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

branky: 34. Dan Kašovský, 41. Daniel Šešulka, 42. Jan Křiva - 10. Štěpán Kostolány, 59. Jan Kubečka; rozhodčí: Ondřej Kyjovský - Jakub Veselý; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 85; zásahy brankářů: Jan Mazánek 20 - Dominik Lupták 29; po třetinách: 0:1, 1:0, 2:1;

V nedělním utkání už byl zápas více vyrovnaný, Vítkovice se rvaly o každý kousek na hřišti. Zásluhou jim byl první gól z hole Štěpána Kostolányho, jenž využil početní výhodu. Vítkovice si i nadále vytvářely střelecké šance, jenomže mnoho z nich mířilo mimo branku. Ve vítkovické brance opět zářil brankář Lupták, který vychytal plno šancí Ostravy. Ve druhé polovině druhé třetiny se však podařilo ostravskému týmu vyrovnat. Obrat nastal čtyřicet sekund po zahájení třetí třetiny, kdy se napřáhl Šešulka a prostřelil Luptáka. O dvacet sekund později se dostala Ostrava do dvoubrankového vedení, když se trefil Křiva. Posléze nastal velký tlak Vítkovických, ale snižující branka přišla až v čase 58:20 z hole Jana Kubečky. Ani hra v šesti vítkovickým hráčům nepomohla a nakonec prohráli těsně 3:2.

Stav série: 2:0