08. dubna 2014, CD

Představujeme defenzivu Vítkovic letošní sezony. V tomto rozpoložení nastoupí v Superfinále

BRANKÁŘI

Roman CIOMPA

základní část: 14 zápasů, 820 minut, 206 zásahů, 43 obdržených branek, 1 shot-out (proti FBC Ostrava 4:0), úspěšnost 82.73%, průměr 3.15
play-off: 9 zápasů, 550 minut, 149 zásahů, 30 obdržených branek, 1 shot-out (proti Brnu 4:0, 2.čtvrtfinále), úspěšnost 83.24%, průměr 3.27
celkem za Vítkovice: 12 sezon / 166 utkání, 2 asistence, 9 374 minut, 2 931 zásahů, 558 obdržených gólů, 8 shot-outů, průměr 3.57 branek na zápas, úspěšnost 84.01%

Spolehlivý gólman již má za sebou jedno Superfinále. Loni v něm vychytal Chodov, ustál i závěrečný tlak soupeře a mohl slavit zlato.
Zkušený gólman letos odchytal větší část sezony, v základní části dostával častěji důvěru a spolehlivými výkony se za ni odvděčoval. V play-off se mu ale již tolik nevedlo, po dvou prohraných zápasech semifinále v Mladé Boleslavi jej v brance nahradil kolega Souček.

Lukáš SOUČEK

základní část: 9 zápasů, 504 minut, 123 zásahů,31 obdržených branek, 1 shot-out (proti Kladnu 9:0), úspěšnost 79.87%, průměr 3.69
play-off: 6 zápasů, 240 minut, 88 zásahů, 11 obdržených branek, úspěšnost 88.89%, průměr 2.75
celkem za Vítkovice: 3 sezony / 55 utkání, 3 086 minut, 897 zásahů, 195 obdržených gólů, 4 shot-outy, průměr 3.79 branek na zápas, úspěšnost 82.14%

Objev sezony 2011/12 si na jejím konci zachytal i Superfinále proti Tatranu, které Vítkovice prohrály v prodloužení. Letos se Lukáš Souček potýkal s dočasným poklesem formy, musel ustoupit zkušenějšímu kolegovi, ale famózně se v pravý čas vrátil. Ve druhém semifinále proti Mladé Boleslavi naskočil do penaltové loterie, kde sice ještě neuspěl, od třetího semifinále se pak postavil do branky od první minuty a deptal mladoboleslavské střelce. Jeho úspěšnost zásahů v play-off je lehce pod 89 procenty! Je pravděpodobné, že se proti Tatranu v Superfinále postaví on.

OBRÁNCI

Jan JELÍNEK

základní část: 20 zápasů, 6 branek, 7 asistencí, 13 bodů, 2 trestné minuty
play-off: 6 zápasů, 1 branka, 4 asistence, 5 bodů, 6 trestných minut
celkem za Vítkovice: 8 sezon, 225 zápasů, 68 branek, 87 asistencí, 155 bodů, 66 trestných minut

Kapitán Vítkovic, který vedl tento tým v Superfinále proti Tatranu před dvěma lety. Letos jej bude sledovat pouze ze střídačky a místo hokejky bude v rukou třímat berli. Ze hry jej v šestém čtvrtfinále vyřadil brněnský Sládeček. Opora zadních řad Vítkovic o velké finále letos bohužel přijde.

Pavel BRUS

základní část: 21 zápasů, 2 branky, 4 asistence, 6 bodů, 8 trestných minut
play-off: 13 zápasů, 0 branek, 3 asistence, 3 body, 6 trestných minut

Zkušený, poctivý zadák přebral po Jelínkovi kapitánskou pásku. Letos se dlouho sbíral po nepovedeném angažmá ve švýcarském Curychu a formu nabral až v průběhu sezony. V play-off ale hraje vysoký vítkovický defenzivní standard. Jediné, co mu chybí, je gólový přísun. Ve vyřazovacích bojích zatím neskóroval, ač do šancí se dostal. Podaří se to v tom nejdůležitějším zápase? Bude to jeho první Superfinále.

Jakub HUBÁLEK

základní část: 22 zápasů, 7 branek, 10 asistencí, 17 bodů, 11 trestných minut
play-off: 13 zápasů, 3 branky, 5 asistencí, 8 bodů, 2 trestné minuty
celkem za Vítkovice: 4 sezony, 109 zápasů, 32 branek, 41 asistencí, 73 bodů, 21 trestných minut

Šikovný bek s velkými ofenzivním choutky letos ještě nevynechal jediný zápas. Pravák s vytříbenou technikou i výbornou střelou se těší již na třetí superfinále, ve Vítkovicích je celou svoji florbalovou kariéru.

Filip HECZKO

základní část: 13 zápasů, 0 branek, 3 asistence, 3 body, 4 trestné minuty
play-off: 9 zápasů, 0 branek, 0 asistencí, 0 bodů, 2 trestné minuty

Před rokem dovedl jako kapitán Vítkovice až na vrchol. Loni robustní obránce sice přes prázdniny hodně shodil, nic mu to ale neubralo z jeho nekompromisní hry. S míčkem si toho navíc i hodně dovolí. Góly, a důležité góly, dávat umí, letos ale na svou premiérovou trefu čeká. V průběhu sezony hodně marodil, do sestavy se prokousával pomaleji. Teď patří mezi čtyři pilíře defenzivy. Odehraje třetí Superfinále.

Robin ŽYDEL

základní část: 21 zápasů, 5 branek, 5 asistencí, 10 bodů, 0 trestných minut
play-off: 13 zápasů, 2 branky, 1 asistence, 3 body, 0 trestných minut
celkem za Vítkovice: 2 sezony, 53 zápasů, 12 branek, 17 asistencí, 29 bodů, 2 trestné minuty

Torpédo, které když za vlastní brankou zažehne motory, musí brankář i defenziva soupeře na druhé straně hřiště vyhlásit pohotovost. Sezonu začal jako útočník, nedařilo se mu, trenér Deus jej ale přesunem na beka doslova vzkřísil. V obraně se cítí jako doma, má i více manévrovacího prostoru při zakládání kontrů. Střelec důležité úvodní branky zápasu ze 42.minuty 4.semifinále proti Mladé Boleslavi. Letos ještě nemusel na trestnou lavici. Jeho druhé Superfinále.

Petr JANKULÁR

základní část: 19 zápasů, 5 branek, 0 asistencí, 5 bodů, 0 trestných minut
play-off: 12 zápasů, 1 branka, 3 asistence, 4 body, 6 trestných minut
celkem za Vítkovice: 2 sezony, 32 zápasů, 7 branek, 3 asistence, 10 bodů, 6 trestných minut

Vítkovický žolík. Univerzál, schopný naskočit v obraně i v útoku v kterékoli části zápasu. Dá se předpokládat, že do Superfinále v jeho průběhu zasáhne. Je to jeho prakticky první sezona za Vítkovice. V sezoně 2011/12 naskočil co by junior pouze na nájezd v semifinále proti Chodovu, který proměnil, loni byl na hostování v prvoligovém MVILu.