Sestava mužů Vítkovic na Superfinále (2/2)

09. dubna 2014, CD

Představujeme ofenzivní složku Vítkovic. V průběhu play-off vykrystalizovalo ideální složení tří útoků.

1.ÚTOK

Lukáš VELTŠMÍD

základní část: 19 zápasů, 15 branek, 9 asistencí, 24 bodů, 8 trestných minut
play-off: 13 zápasů, 5 branek, 5 asistencí, 10 bodů, 6 trestných minut
celkem za Vítkovice: 4 sezony, 89 zápasů, 58 branek, 43 asistencí, 101 bodů, 22 trestných minut

Loni byl vyhlášen nejlepším hráčem Superfinále, dal v něm úvodní dvě branky. Možná největší talent Vítkovic poslední doby. Technicky skvělý Lukáš Veltšmíd odehrál loňské Superfinále v obraně, předloni proti Tatranu hrál v prvním útoku. Nyní trenér Deus ustálil sestavu a Veltšmíd hraje opět v prvním útoku, kde si sedl Matúšem a Bräuerem. Veltšmídovo třetí Superfinále bude jeho devadesátým zápasem v dresu Vítkovic v extralize. Drží si průměr vysoko nad jedním bodem na zápas.

David MATÚŠ

základní část: 16 zápasů, 0 branek, 5 asistencí, 5 bodů, 2 trestné minuty
play-off: 13 zápasů, 2 branky, 1 asistence, 3 body, 2 trestné minuty

Ví, jaké to je, skórovat proti Tatranu v Superfinále! Předloni se mu to podařilo, ve třetí třetině srovnával na 3:3. Poctivý centr s výborným florbalovým myšlením. Letos se dlouho hledal, střelecky se prosadil dokonce až v play-off. Doufejme, že si oslavy vstřeleného superfinálového gólu do Kafkovy sítě zopakuje.

Marek BRÄUER

základní část: 14 zápasů, 10 branek, 1 asistence, 11 bodů, 0 trestných minut
play-off: 10 zápasů, 4 branky, 0 asistencí, 4 body, 0 trestných minut
celkem za Vítkovice: 1 sezona, 24 zápasů, 14 branek, 1 asistence, 15 bodů, 0 trestných minut

Objev letošní sezony. Trenér Deus si v listopadu šikovného, tehdy ještě sedmnáctiletého, útočníka vytáhl z juniorky a dal mu prostor. Bräuer šanci chytil za pačesy a letos již nastřílel 14 branek! Je zatím posledním střelcem Vítkovic, po Novotného chybě zakulatil gólem do prázdné branky desetigólový příděl do sítě Mladé Boleslavi v posledním semifinále a pečetil tak postup do Superfinále.

2.ÚTOK

Lukáš HÁJEK

základní část: 22 zápasů, 13 branek, 11 asistencí, 24 bodů, 8 trestných minut
play-off: 13 zápasů, 9 branek, 7 asistencí, 16 bodů, 2 trestné minuty

Možná největší hračička Vítkovic. Má neskutečně šikovné ruce. Letos nejproduktivnější vítkovický hráč play-off, celkem už nastřádal 40 bodů. Ve vítkovickém dresu bojoval ve 106 zápasech, získal 128 bodů, drží si průměr přes bod na zápas. Důležitá postava 3.semifinále s Mladou Boleslaví, kdy ve třetí třetině otočil dvěma góly utkání z 1:2 na 3:2 a nepřipustil tak tři vedení soupeře 3:0 na zápasy. Letos ještě nevynechal jediné extraligové utkání.

Lukáš ŘEZANINA

základní část: 3 zápasy, 0 branek, 0 asistencí, 0 bodů, 0 trestných minut
play-off: 13 zápasů, 5 branek, 3 asistence, 8 bodů, 2 trestné minuty

Velký návrat na play-off! Řezanina se zranil v průběhu loňské série s Mladou Boleslaví, téměř rok si dával dohromady pochroumané koleno. Mezitím stihl i studijní stáž ve Finsku. Poprvé si letos zase zahrál v únoru ve 20.kole proti Spartě, byť na jednu třetinu. V play-off vede druhou formaci s Hájkem a Šebestou. Poznáte ho podle černé kolenní ortézy. Předloni byl blízko toho, aby byl autorem zlatého gólu v Superfinále! Tatran ale na jeho gól na 4:3 dokázal ještě odpovědět a v prodloužení vyhrát.

Jan ŠEBESTA

základní část: 22 zápasů, 13 branek, 7 asistencí, 20 bodů, 4 trestné minuty
play-off: 13 zápasů, 5 branek, 5 asistencí, 10 bodů, 0 trestných minut
celkem za Vítkovice: 1 sezona, 25 zápasů, 18 branek, 12 asistencí, 30 bodů, 4 trestné minuty

Pro dvaadvacetiletého útočníka skvostná premiérová sezóna v extralize. Odehrál všechna utkání, v nichž nastřádal 30 bodů! Útočník s instinktem zabijáka a pohotovou střelou. V létě si na cestě z MVILu si podal ruce se svým bratrem Jiřím, juniorským reprezentantem, který se ale v A-týmu Vítkovic výrazněji neprosadil.

3.ÚTOK

Lukáš HRUBÝ

základní část: 20 zápasů, 9 branek, 13 asistencí, 22 bodů, 0 trestných minut
play-off: 11 zápasů, 5 branek, 4 asistence, 9 bodů, 0 trestných minut
celkem za Vítkovice: 11 sezon, 315 zápasů, 184 branek, 136 asistencí, 320 bodů, 48 trestných minut

Stálice, nejzkušenější hráč. Panuje historickým statistikám Vítkovic, má nejvíce odehraných zápasů, je nejlepším střelcem. Ale co je důležitější, je platným hráčem, jeho forma graduje v play-off. Dokáže své zkušenosti prodat, viz. poslední semifinálový zápas. Na přelomu základní části a play-off se trápil se zraněním nohy, dokonce vynechal čtyři zápasy, ale od 3.čtvrtfinále opět hraje. Je jediným hráčem v české historii, který skóroval v obou Superfinále!

Zdeněk ŽÁK

základní část: 22 zápasů, 13 branek, 11 asistencí, 24 bodů, 0 trestných minut
play-off: 13 zápasů, 7 branek, 2 asistence, 9 bodů, 4 trestné minuty

Nejlepší střelec Vítkovic v play-off, trefil se sedmkrát. Přitom je to jeden z nejlépe bránících útočníků, kteří kdy běhali po českých palubovkách. Neskutečně silný u mantinelu a v pokrytí míčku. Předloni si Superfinále zahrál, loni si odskočil posbírat zkušenosti do Švýcarska a o zápas o všechno přišel. Další z železných mužů, letos nevynechal jediný zápas.

Matěj KOŇAŘÍK

základní část: 21 zápasů, 7 branek, 5 asistencí, 12 bodů, 0 trestných minut
play-off: 13 zápasů, 3 branek, 0 asistencí, 3 bodů, 2 trestné minuty

Píše krásný příběh, s počáteční zápletkou a šťastným koncem. Nejstarší hráč Vítkovic, pakliže nepočítáme brankáře Ciompu, přišel před sezonou z Otrokovic s velkými ambicemi, ovšem hrůzný začátek sezony jim udělaly přítrž. Velký bojovník se letos střelecky dlouho trápil, byť šancí měl habaděj. Trefil se ale v ten opravdu pravý čas, v prodloužení pátého semifinále na hřišti Mladé Boleslavi! Sen jménem Superfinále, se mu splnil. Po sezoně možná Matěj odejde, určitě bude chtít přivézt domů zlato.

NÁHRADNÍCI

Pavel JANKULÁR

základní část: 21 zápasů, 1 branka, 2 asistence, 3 body, 10 trestných minut
play-off: 2 zápasy, 0 branek, 1 asistence, 1 bod, 0 trestných minut

Pavel má smůlu. Stejně jako loni se v průběhu čtvrtfinále s Brnem zranil. Nyní se ale oklepává rychleji a na Superfinále by měl být již připraven. Ve Vítkovicích je již sedm sezon, zažil finále 2008, 2009, 2010 i obě Superfinále. Zda zasáhne do toho letošního, je ve hvězdách.

Václav GURKOVSKÝ

základní část: 12 zápasů, 1 branka, 1 asistence, 2 body, 2 trestné minuty
play-off: 1 zápas, 0 branek, 0 asistencí, 0 bodů, 2 trestné minuty
celkem za Vítkovice: 2 sezony, 14 zápasů, 1 branka, 1 asistence, 2 body, 4 trestné minuty

Bojovný útočník byl v průběhu sezony povolán zpět z druholigových Petrovic, kam před sezonou odešel. Tu minulou sezonu musel pro zranění vynechat celou. V Petrovicích byl jedním z nejproduktivnějších hráčů, ve Vítkovicích se však zatím výrazněji neprosadil. Vstřelil jednu branku, a to právě Tatranu, v Severské výzvě, kdy trefil prázdnou branku. V play-off si jen odseděl trest za tým za špatné střídání. Ale kdo ví, třeba bude překvapivým hrdinou Superfinále právě on.

Jan KUBEČKA

základní část: 2 zápasy, 0 branek, 0 asistencí, 0 bodů, 2 trestné minuty
play-off: 0 zápasů, 0 branek, 0 asistencí, 0 bodů, 0 trestných minut
celkem za Vítkovice: 2 sezony, 16 zápasů, 0 branek, 2 asistence, 2 body, 6 trestných minut

Ještě stále junior dostal více prostoru v loňské, mistrovské, sezoně. Tu letošní strávil v kádru juniorky, na hřiště za A-tým mužů zasáhl pouze ve dvou zápasech. V play-off dosud nenastoupil a kdyby se výrazněji zapsal do dějin Superfinále, bylo by to ještě větším překvapením, než v případě Vaška Gurkovského.