Máme za sebou Prague Games 2017

15. července 2017, Pavel Palata

Letošní ročník Prague games, největšího mezinárodního florbalového turnaje mají kluci a holky Tempish Vítkovice za sebou. Ročník se povedl, všichni si do sytosti zahráli a získali nové zkušenosti a úspěchy, ikdyž nám nakonec závěr turnaje tak trochu rozhodil administrativní problém.

Do turnaje jsme letos vyslali pět týmů. Přednost mají holky a tak začneme u nich.

Nejmladší holky z G14 přijely především pro další cenné zkušenosti a možnost popasovat se se zahraničními soupeři a turnaj si tak trochu i správně užít. Hned úvodní zápas jim vyšel náramně, když si poradily se švédským Borlange. Pak však přišla smolně těsná prohra s polskou Gdynii a trochu předznamenala né úplně povedený čtvrtek, kdy holky oba zápasy s pražskými soupeřkami ztratili. Čekal je tak na závěr zápas o umístění proti dalšímu pražskému soupeři z Vinohrad, který naše holky vyhrály 3:2 po samostatných nájezdech.

Starší holky z G16 posílené o dvě olomoucké hráčky začaly turnaj suverénně, když vyhrály svou základní skupinu, kde nejdříve po boji přehrály švédské Hammarby a pak si suverénně poradily s českým SK Meťák a švýcarským Zurichem. V play-off nejprve porazily urputně hrající švýcarský Zug a poté ve velké bitvě švédský velkoklub Pixbo Wallenstam IBK 2:0. Ve čtvrtfinále však holky utrpěly velkou školu od favorizovaného finského výběru Loisto, pozdějšího suverénního vítěze této kategorie. Toto setkání tak určitě může být inspirací a motivací pro další potřebu holek na sobě pracovat a makat a v budoucnu se třeba i takovémuto favoritovi vyrovnat.

Nejstarší vítkovický zástupce v holkách, tým G18, posílený o olomouckou Lucii Cholinskou prošel turnajem náramně. V úvodním zápase se sice holky rozkoukávaly a byla z toho remíza se švédským Bele Barkarby, ale pak už se to rozjelo. Postupně jim padly za oběť české týmy Buldoček z Brna a z pražským Vinohrad a polský Gdaňsk. V osmifinále přišlo vítězství 3:0 nad švédským Nykvarns. Ve čtvrtfinále taková menší repríza finále letošní juniorské ligy, proti pražskému Herbadentu, který holky vyhrály 4:2 a v semifinále pak výhra 4:1 nad dalším švédským soupeřem Hovslätts. Ve finále turnaje čekal na holky výběr švýcarska do 19 let, tedy velká část jejich reprezentačního výběru. Po velké bitvě nakonec byly úspěšnější přeci jen reprezentantky Švýcarska a zvítězily 4:2. I tak je to senzační úspěch holek a vítkovické Barbora Husková s Eliškou Plankovou ovládly produktivitu turnaje a navíc si rozdělily individuální ocenění pro nejlepší střelkyni a nejlepší hráčku.

Kluci z B16 přijely do této nejnabitější kategorie Prague games pro nové zkušenosti a první setkání s novým trenérským stylem, který je čeká. Ve skupině začali remízou se švédským Lindas, pak však přišly dvě prohry s pražským Startem a švýcarským Zurichem. Kluky tak čekal těžký pavouk v podobě tří play-off zápasů v několika málo hodinách. Nejprve si poradili se švédským Myggenäs, poté s Olomoucí a osudný jim byl až třetí zápas proti čerstvým pražským Tigers, který ztratili v nájezdech. Následně se jim nájezdy staly osudnými i v boji o umístění proti pražskému Chodovu.

Kluci z B13 a dvě holky za ně hrající prošli turnajem skvěle a bez jediného zaváhání. Své soupeře z Česka, Švédska, Slovinska a Finska přehrávali pohlednou hrou s velkou chutí a velkým množstvím vstřelených branek. Ve finále si pak poradili s ostravským FBC bez vážnějších problém 5:1, bohužel však kvůli startu jedné z dívek nastaly administrativní nejasnosti, které soupeř napadl a na papíře tak naši kluci a holky vítězství nezískaly, na hřišti však ano. Vítkovický Adam Zubek byl navíc oceněn jako nejlepší hráč turnaje. Týmu moc gratulujeme a k situaci, která nastala během a po zápase klub vydal níže oficiální stanovisko.

Oficiální prohlášení 1. SC TEMPISH Vítkvovice k finále kategorie B13 na turnaji Prague Games 2017

Dnes došlo na mezinárodním turnaji Prague Games v kategorii B13 k politováníhodné události. Náš tým kategorie B13 zvítězil po suverénním představení během celého turnaje i ve finále nad FBC Ostrava 5:1. K čemu došlo následně je však velmi smutné. Zápas byl rozhodnutím JURY turnaje kontumován. Důvodem byl start hráčů na výjimku, jednoho staršího hráče a jedné starší hráčky v našem týmu. Klub se domnívá, že k porušení pravidel nedošlo, resp. není zodpovědný za nepřesný výklad pravidel, který pořadatel prezentoval před turnajem na oficiálních stránkách www.praguegames.cz ve znění:Pořadatel poskytuje výjimky pro start starších hráčů a hráček. Výjimka se týká hráčů a hráček, kteří jsou maximálně o 1 rok starší, než je věkový limit dané kategorie. Výjimka může být udělena více hráčům družstva, ale k utkání může za dané družstvo nastoupit pouze jeden starší hráč a dvě starší hráčky.Hráč s věkovou výjimkou může v turnaji nastoupit pouze v kategorii, pro kterou je výjimka udělena. Hráče s věkovou výjimkou je třeba před zahájením turnaje vyznačit v on-line soupisce hráčů. V kategorii B12-16 je povolen start dívek (text zvýrazněn autorem). Klub tak vycházel z toho, že v kategori B13 může za tým nastoupit jeden hráč o rok starší a případně až dvě hráčky o rok starší.

JURY turnaje v případu následně argumentovala verzí anglickou (která ovšem vůbec není jednoznačná), a verzí, kterou dostane tým při závěrečné registraci na místě v Praze v turnajovém bulletinu a tím, že je toto webové verzi nadřazeno. Domníváme se, že pravidla známá při přihlášení do turnaje jsou závazná a nelze je měnit, neboť jak tým, tak pořadatel přihlášením a přijetím přihlášky potvrzují, že tato budou dodržovat. Výklad pořadatele ad absurdum by totiž vlastně znamenal, že hned po příjezdu do Prahy by měl klub jednoho z hráčů či hráček odeslat vlakem na dlouhou cestu zpět domů s tím, že po příjezdu na místo jsou pravidla poněkud jiná, než byla do té doby prezentována.

Vítkovice zdůrazňují, že celý turnaj postupovaly podle webové verze pravidel a v žádném momentu si nikdo z členů realizačních týmů nebyl vědom, že cokoli porušuje a ke všem utkáním jsme přistoupili s plným duchem fair-play a pokud bychom byli na tento problém kýmkoli upozorněni a bylo nám vysvětleno, že vše je jinak, okamžitě bychom toto respektovali a další zápasy dle tohoto odehráli.

Smutné na tom všem pak bohužel nejvíce je to, že finálový soupeř tento protest nepoužil před zápasem, aby se eventuálně finále mohlo odehrát dle požadavků pořadatele, ale záměrně až v průběhu zápasu, aby takto získal výhru.

Oficiálně jsme požádali ředitele turnaje Martina Vaculíka o přezkoumání tohoto případu a pro jednoznačné nesrovnalosti v textacích pravidel na straně pořadatele alespoň o udělení dvou prvních míst na turnaji, aby děti, které za přehmaty dospělých, ať už na jakékoli straně, by neměly být trestány, nebyly takto smutně postiženy. Bohužel nám zatím vyhověno nebylo, a tak alespoň za vedení klubu gratulujeme našim reprezentantům za skvěle předvedené výkony a děkujeme jim.

 
 

Zápasy

Úterý 10.4.2018
 

Bleskovky

Ostrava Cup

V pátek 1. června se nebudou v SC Dubina konat žádné vítkovické tréninky. V hale bude probíhat florbalový Junior Ostrava Cup.
So 26.5.

Mladší žáci

Ve dnech 1. a 8. května se nebudou konat tréninky mladších žáků.
St 25.4.

Pátek 27. dubna

V pátek 27. dubna se v SC Dubina nebudou konat žádné vítkovické tréninky.
Po 23.4.

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Ml. Boleslav 26 208:104 68
2. Chodov 26 210:107 67
3. Vítkovice 26 186:120 64
4. Otrokovice 26 138:105 47
5. Bohemians 26 163:137 47
6. Sparta 26 155:134 47
7. Tatran Střešovice 26 145:138 37
8. Pardubice 26 124:142 34
9. Ostrava 26 132:163 32
10. Liberec 26 153:190 24
11. Česká Lípa 26 119:196 24
12. Znojmo 26 118:179 23
13. Brno 26 108:155 17
14. Ústí 26 101:190 15

Partneři

Město Ostrava Tempish MS kraj DAV Floorball player
Copyright © 2018 1. SC Vítkovice Oxdog & eSports.cz, s.r.o.