Rytířky otupily Olomouc šestnácti zásahy a berou tři body

18. září 2017, Michal Dannhofer

Lenka Kubíčková je první brankářkou s nulou v tomto ročníku!

Jednoznačný průběh mělo utkání 2. kola Extraligy žen mezi domácím 1. SC TEMPISH Vítkovice a FBS Olomouc. Rytířky se ukázaly jako hostitelky, ke kterým není příliš radno jezdit, vždyť Olomouc si na Hanou odvezla šestnáct branek a žádnou nevstřelila. O jednoznačnosti utkání kromě skóre také vypovídá fakt, že za dvě úvodní třetiny napočítali statistikové jedinou střelu hostí na branku.

Referovat o takových zápasech, jaký se odehrál v neděli na Dubině je nesmírně obtížné. Od počátku byly naplněny papírové předpoklady, které stavěly do role jednoznačných favoritek Vítkovice. Ty utkání dominovaly a prakticky po celou dobu zápasu jen navyšovaly skóre.

Olomouc působila nijakým dojmem, prakticky nic nevymyslela a za dvě úvodní třetiny vystřelila jen jednou na branku. Vítkovické hráčky si tak body prakticky pouze zvyšovaly sebevědomí nutné do dalších bojů, čtyři body si zapsala Zuzana Šponiarová, další povedený individuální výkon šel za Natálií Martinákovou, rovněž mající po utkání osobní statistiky vylepšeny o čtyři kanadské body.

Olomouc, kterou v týdnu posílily Petra Mandátová s Terezou Mikulovou, na druhou stranu dobře ví, že o jejím případném úspěchu či neúspěchu se bude rozhodovat v jiných utkáních, než bylo to nedělní na domácí palubovce Vítkovic.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 16:0
branky: 5. Hana Koníčková, 11. Zuzana Šponiarová, 16. Denisa Ferenčíková, 29. Zuzana Halfarová, 29. Zuzana Šponiarová, 33. Katarína Klapitová, 35. Klára Kociánová, 35. Natálie Martináková, 37. Zuzana Halfarová, 40. Justyna Krzywak, 44. Veronika Enenkelová, 48. Zuzana Šponiarová, 53. Kamila Paloncyová, 55. Romana Kiecková, 59. Hana Koníčková, 60. Denisa Ferenčíková; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 5 - Martina Franková 35; po třetinách: 3:0, 7:0, 6:0;

Richard Urban (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Pochvala týmu, dobře zvládnuté utkání. Vytknout si musíme zbytečně časté přehrávání situací do crossových nahrávek přes celé hřiště, které v takovém množství fungovat nikdy nemůže a někdy také nepohotovost v zakončení.“

Petr Dadej (FBS Olomouc): „Ženy Vítkovic ukázaly, proč se na ně velmi pravděpodobně můžeme těšit v dubnovém Superfinále; pro nás to dnes byla velká škola. Gratulujeme soupeři k zaslouženému vítězství, my se jdeme důsledně připravit na Liberec.“