Souboj šampionů přinesl Vítkovicím šest extraligových bodů

24. září 2017, Michal Dannhofer

Skvělou akci okořenilo šest bodů pro rytířky a rytíře, děkujeme divákům!

Oslava 25 let od založení florbalu ve Vítkovicích měla v porubské RT TORAX aréně glanc a povedla se! Všichni návštěvníci se po celou dobu konání akce bavili, hlavní protagonisté navíc přidali šest extraligových bodů.

Po dětském turnaji se na své utkání vrhly ženy, které potvrdily roli jednoznačných favoritek. Po dvou třetinách vedly už 8:0 a kráčely pohodlně za vítězstvím, jenže je z koncentrace vyvedlo zranění slovenské legionářky Zuzany Šponiarové.

Částečně také proto prohrály poslední hrací část 0:3 a v utkání tak zvítězily 8:3. Co je určitě pozitivní je fakt, že zranění Zuzany Šponiarové by nemělo být extrémně vážné a její návrat do sestavy rytířek nebude zřejmě trvat příliš dlouho.

Zápas, na který se bude dlouho vzpomínat odehráli také muži. První dvě třetiny to byla s Tatranem velká přetahovaná, ve které se nešetřilo krásnými akcemi a parádními brankami. Tisícovce přítomných se zápas prostě musel líbit, navíc Vítkovice prožily na začátku třetí třetiny desetiminutovku snů.

Postupně se trefili Delong, Hubálek a Firda a rytíři tak rázem vedli 7:4. Tatran následně využil pětimunutového vyloučení Hubálka a zásluhou Kolíska s Němečkem snížil na rozdíl jediné branky, bleskově ale zareagoval Nehera.

Čtrnáct sekund před závěrečnou sirénou vykřesal pro Tatran naději Meliš, jenže Pražané už srovnat nestačili. Závěr utkání, které bylo jinak reklamou florbalu, poznamenala rozmíška, kterou odstartoval Němečkův atak na Jakuba Hubálka.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Únětická 12° Tatran Střešovice 8:3
branky: 2. Hana Sedmíková, 6. Monika Zikmundová, 8. Michaela Šponiarová, 17. Justyna Krzywak, 26. Eliška Planková, 32. Ivana Šupáková, 35. Hana Koníčková, 39. Michaela Šponiarová - 50. Lenka Faltusová, 51. Adéla Kramperová, 58. Adéla Kramperová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 413; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 10 - Eliška Drbalová 42; po třetinách: 4:0, 4:0, 0:3;

1. SC TEMPISH Vítkovice - Tatran Střešovice 8:7
branky: 19. Josef Rýpar, 21. Lukáš Hájek, 33. Ondřej Firda, 36. Lukáš Hájek, 42. Adam Delong, 50. Jakub Hubálek, 51. Ondřej Firda, 57. Adam Delong - 7. Jakub Slavík, 22. Petr Brautferger, 32. Tomáš Váňa, 39. Peter Nehila, 56. Jakub Kolísko, 57. Ondřej Němeček, 60. Milan Meliš; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 0 + Jakub Hubálek 5:1 + Ondřej Němeček ČK3; využití: 1:2; diváků: 904; zásahy brankářů: Lukáš Souček 16 - Tomáš Kafka 10; po třetinách: 1:1, 3:3, 4:3;