Juniorům vstup do KB-ligy nevyšel.

16. října 2017, Tomáš Sladký

První hrací víkend se našim juniorům nepovedl, z Prahy si přivezli dvě vysoké porážky.

V sobotu potvrdili Černí Andělé papírové předpoklady favorita a zvítězili v úvodním kole soutěže 13:6. Nejsympatičtější část utkání ze strany Vítkovických se odehrála v jeho polovině, kdy se dotáhli na rozdíl jediného gólu. Na 5:4 snižoval Rostislav Gattnar. Bohužel hned na to následovala nejslabší fáze, kdy se Andělé trefili čtyřikrát v rozmezí pěti minut a v podstatě rozhodli o utkání. Vítkovice přijely do Prahy v nejsilnější možné sestavě, chyběl pouze dlouhodobě zraněný Malina a v mužích pravidelně nastupující Jiří Besta. I přesto ve zbytku zápasů už jen přihlíželi narůstajícímu skóre, které se zastavilo až na hrozivé cifře.

BLACK ANGELS - 1. SC TEMPISH Vítkovice 13:6
2. Jakub Boček, 8. Jakub Váňa, 19. Jakub Boček, 23. Štěpán Čejka, 26. Matěj Boček, 31. Jakub Hromada, 32. Jakub Boček, 35. Andrej Svatoš, 36. Matouš Burian, 40. Jakub Boček, 42. Tomáš Čáslava, 46. Tomáš Straka, 50. Jakub Váňa - 8. Martin Ulman, 21. Lukáš Herblich, 27. Martin Ulman, 29. Rostislav Gattnar, 44. Jakub Koch, 55. Daniel Filip; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 3:3; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Daniel Pfeifer 16, David Štěpán 2 - Denis Jasiok 18; po třetinách: 3:1, 7:3, 3:2.

K nedělnímu reparátu bohužel nedošlo. Silný Chodov, posílený o několik hráčů pravidelně nastupujících v mužské Superlize, nakonec nenechal nic náhodě a s přehledem vyhrál 10:5! Ráz utkání určila již sedmá minuta. Během neuvěřitelných patnácti vteřin se Pražané trefili třikrát! Fyzicky velmi náročný duel se neobešel bez většího počtu oslabení na obou stranách. Bez ohledu na výsledek byl nejlepším hráčem Vítkovic vyhlášen brankář Štěpán Zerzoň, a to zaslouženě.

VŠO FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 10:5
7. Jan Vacenovský, 7. Martin Řezáč, 7. Jakub Sklenář, 26. Martin Řezáč, 27. Jan Vacenovský, 28. Jakub Adam, 39. Petr Vávra, 50. Jakub Sklenář, 52. Daniel Eremiáš, 60. Martin Řezáč - 17. Martin Michna, 24. Martin Ulman, 27. Ondřej Sidunov, 58. Martin Ulman, 60. Martin Ulman; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 4:2 + Martin Michna 5; využití: 0:2; diváků: 33; zásahy brankářů:František Trojan 27 - Štěpán Zerzoň 35; po třetinách: 3:1, 4:2, 3:2.

Slovo trenéra Tomáše Sladkého: Na úvod soutěže jsme nemohli dostat těžší soupeře. O to víc se kluci musí v takových utkáních prosazovat rychlostí, florbalovou chytrostí a týmovostí. Oba soupeři měli váhovou, ale bohužel i florbalovou převahu. Dáme klukům trochu oddychu od hokejek, rozebereme naše chyby u videa, společně se podíváme na zápasy mužů a pevně věřím, že příště bude na hřišti jiný vítkovický TÝM!