Rytířky nezvládly zápas s Chodovem, domácí odveta bude ještě před Vánoci

30. října 2017, Michal Dannhofer

O prohře 3:7 rozhodl špatný vstup do utkání

Vítkovické rytířky si z pražského Jižního Města přivezly druhou porážku v sezoně. Proti Chodovu neodehrály podařené utkání a po sedmi inkasovaných brankách mu podlehly 3:7. Jistou útěchou může být fakt, že v utkání existovaly pasáže, při kterých byly rytířky vyrovnanými soupeřkami, na druhou stranu Chodov těžil z individuálních chyb.

Chodov položil základy své výhry v povedeném vstupu do utkání, ne nadarmo například fanoušci fotbalového Baníku často říkají, že pokud nedá Baník gól do konce první desetiminutovky, tak se bude trápit. Chodovu se povedlo zásluhou Suché a dvou zásahů Krauskopfové skórovat hned třikrát, přičemž za rytířky odpověděla pouze Hana Koníčková.

Do druhé třetiny vstoupily Vítkovice svižně a zdálo se, že se svému soupeři pomalu vyrovnávají, kontaktní branku navíc vstřelila Enenkelová po přihrávce kapitánky Ferenčíkové. V nastoleném trendu se pokračovalo dále a druhá perioda obecně nabídla z obou stran nejlepší florbal, jenže v jejím závěru přišly dvě chyby v obraně a slepené branky od Řepkové se Suchou.

S tříbrankovým mankem se ve florbale dá za jednu třetinu něco udělat, jenže už po třinácti sekundách třetí třetiny to bylo 6:2, trefila se Jiráková. Ve 47. minutě dala Ostravankám naději Halfarová, jenže další branky Vítkovic nepřicházely, skvělou formu naopak potvrdila druhým zásahem Martina Řepková.

Vítkovice tak podlehly Chodovu 3:7 a v tabulce ženské extraligy jsou na třetí pozici.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:3
branky: 4. Karolína Suchá, 10. Eva Krauskopfová, 20. Eva Krauskopfová, 39. Martina Řepková, 39. Karolína Suchá, 41. Nela Jiráková, 56. Martina Řepková - 14. Hana Koníčková, 24. Veronika Enenkelová, 47. Zuzana Halfarová; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 133; zásahy brankářů: Hana Ranochová 21 - Nikola Příleská 13; po třetinách: 3:1, 2:1, 2:1;

Michaela Marešová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV): „Zahráli jsme velmi dobře do obrany, kvalitně s míčkem pod tlakem a chytře využívali nabídnuté šance. Je na čem stavět. Celkově pěkný zápas v tempu z obou stran, děkujeme.“

Veronika Vobořilová (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Dnes byl Chodov lepší po individuální stránce. Hrál účelně a využil našich chyb. Zápas se zlomil ve druhé třetině. Soupeři gratuluji.“