Muži zvládli dvě utkání ve třech dnech za 6 bodů!

19. listopadu 2017, redakce

Náročný výjezd do Hodonína na zápas s Brnem a domácí představeni proti Spartě sebralo hodně sil, ale dalo také 6 cenných bodů!

V pátek 17. listopadu cestovali muži k zápasu 12. kola proti Buldogs Brno, které vyvezlo utkání do Hodonína. Na zápas se přišlo podívat 740 diváku, kteří udělali neskutečnou atmosféru. Bohužel Vítkovice se trápily v útoku, a také proto utkání skončilo pouze 4:5. K tomuto zápasu už naskočil i Martin Tokoš! V průbehu zápasu vedly Vítkovice už 1:4, ale Brno se vrátilo zpět do zápasu. Snížili na 3:4 a drama bylo na světě. Lukáš Hrubý ještě navýšil na 3:5, ale Brno rychle odpovědělo a opět snížilo na rozdíl jediné branky. Konečný výsledek ale nakonec zůstal 4:5 pro Vítkovice.

Komentář trenéra Pavla Bruse: Tři body z venku. Myslím si, že drama to bylo hlavně díky našemu trápení v útoku. Po první třetině to mohlo být 7:1 a byl by zápas klidnější. Pravda je, že se nám trošku prohodily lajny a bude chvíli trvat než budeme mít lehkost. Pro nás má zápas hodnotu v tom, že jsme ho ubojovali a potrénovali jsme 6:5. V neděli budeme efektivnější v útoku. Děkujeme soupeři a divákům v Hodoníně.

itelligence Bulldogs Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:5
8. Václav Černoch, 36. Jan Novotný, 45. Petr Kadlec, 48. David Coufal - 14. Marek Bräuer, 18. Jakub Hubálek, 22. Adam Delong, 31. Adam Delong, 45. Lukáš Hrubý; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků:739; zásahy brankářů: Jan Mazánek 19 - Lukáš Souček 20; po třetinách: 1:2, 1:2, 2:1.

V neděli se na Dubině předvedly hned tři prestižní kategorie. Od 11:30 nastoupili junioři k zápasu proti Hradci Králové, který vyhráli 9:5. Od 14:30 naskočily ženy k ostravskému derby, ve kterém porazily FBC Ostrava jasně 8:4. A to nejlepší nakonec v 17:30 se představili muži proti ACEMA Sparta Praha. Pro Tomáše Sladkého a Martina Tokoše to byl první domácí zápas po 4 letech a oba se hned zapsali do statistik. Tomáš Sladký využil přesilovou hru, Martin Tokoš se blýskl dvěma asistencemi na góly Adama Delonga, který v zápase se Spartou vstřelil Hattrick. Vítkovice i po menším zaváhání otočily utkání a vyhráli 6:2.

Vítězové atraktivní souteže o nejpovedenější transparent si odnesli hodnotné ceny! Akce se podařila, zápas se musel libit všem 435 skvělým fanouškům!!!

Komentáře trenéra Pavla Bruse: Po dlouhé době mám ze zápasu dobrý pocit. Každopádně výsledek moc neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. V útoku dominance a v obraně tvrdá práce. Těším se až se rozjede Toki. Děkujeme soupeři za zápas.

1. SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha 6:2
14. Adam Delong, 18. Tomáš Sladký, 20. Adam Delong, 47. Adam Delong, 60. Josef Rýpar, 60. Jan Šebesta - 6. Robert Košir, 12. Lukáš Ujhelyi; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 2:4; využití: 2:1; diváků: 435; zásahy brankářů: Lukáš Souček 18 - Martin Beneš 28, Jan Eckhardt 0; po třetinách: 3:2, 0:0, 3:0.