Rytíři sestřeleni torpédy

02. září 2007, CD

Semifinálové derby Vítkovice-Pepino skončilo lépe pro hráče s rytířem Vítkem na prsou, ale finále Pegres Cupu, které sledovala zaplněná havířovská hala, se stalo kořistí domácího týmu. Vítězem devátého ročníku prestižního turnaje se tak stal domácí Pegres Havířov.

Semifinále nabídlo tvrdý souboj, který měl všechny parametry derby. Vítkovice vedly 2:0 po trefách Ťopka a Tomašíka, ale v poslední minutě druhé třetiny utkání zdramatizoval Koňařík. Přelom 54. a 55.minuty přinesl po jedné brance na obou stranách. Nejdříve zvýšil na 3:1 Tomašík, ale Machala opět nenechal vítkovické obránce klidné. Vítkovice ale těsné vítězství uhájily a svého rivala porazily 3:2.

Finále. Bitva o pohár, o prestiž, prize money.
Opatrný začátek protnula až šťastná přesilovková branka Karla Ťopka, trenéry zvoleného nejlepšího útočníka turnaje. V půlce utkání ale Havířov dvěma slepenými góly Berky a Mirka Kožušníka utkání otočil ve svůj prospěch. V 53.minutě dodal havířovským hokejkám klid Svrček, Vítkovice se na branku již nezmohly.

Vítkovice zůstaly těsně pod vrcholem, celkovým vítězem Pegres Cupu 2007 se tedy stalo domácí družstvo - Torpedo Pegres Havířov.

Nejlepší brankář: Pavel Kotula (Havířov)
Nejlepší obránce: Lukáš Jurčík (Havířov)
Nejlepší útočník: Karel Ťopek (Vítkovice)
Nejlepší střelec: Milan Tomašík (Vítkovice)

Semifinále:

1.SC SSK Vítkovice - FBC Pepino Ostrava  3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Ťopek (Vladař)-1:0, 24.Tomašík (Ťopek)-2:0, 40.Koňařík (Skácel)-2:1, 54.Tomašík (Plaček)-3:1, 55.Machala-3:2

Finále:

Torpedo Pegres Havířov - 1.SC SSK Vítkovice  3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17.Ťopek (Hrubý)-0:1, 32.Berka (Kubala)-1:1, 34.Kožušník M. (Růžička)-2:1, 53.Svrček (Vydra)-3:1