Češi byli lepší, ale mají jen bod

09. prosince 2014, CD

Remíza se Švýcarskem nic neřeší, rozhodne skóre. Lukáš Veltšmíd: "Dlouho jsem neviděl Švýcary takhle v nesnázích!"

Češi byli proti Švýcarům od začátku aktivnější. Smolnou zvonkohru na tyče branky vynikajícího Meiera rozehrál už brzy Odnrušek. Později nastřelil tyč Tomašík, Suchánek a také Deutsch. Co národnímu opravdu nejde, jsou přesilovky. Naopak Švýcaři v první třetině potrestali jako Tokošovo, tak Mikešovo vyloučení a šli do dvoubrankového vedení. Na konci třetiny dostal Čechy zpátky do hry proměněným trestným střílením Jiří Curney. To před tím vybojovala výborným forčekingem vítkovická formace.

Ve druhé třetině branka nepadla, za to narůstal český tlak. Meier byl ale dlouho nepřekonatelný. Tomáši Sladkému chybělo málo, aby dorazil střelu Patrika Suchánka odraženou od tyče. Martin Tokoš se ocitl několikrát v superšanci, ale neuspěl, Milan Tomašík trefil v přesilovce tvrdou přízemní střelou další tyč. Švýcaři toho ve hře 5 na 5 věru mnoho nevymysleli. V 57. minutě vysvobodil Česko Matěj Jendrišák. Na začátku akce byl dobrý obranný zákrok Deutsche, Curney přiťukl Jendrišákovi na střed a ten po krátkém sprintu konečně prostřelil Pascala Meiera ve švýcarské brance.

O konečném umístění ve skupině rozhodne s největší pravděpodobností skóre. To mají momentálně o tři góly lepší Švýcaři. Ti hrají od 12 hodin s Nory, Češi pak v 16 hodin proti Estonsku. Norové v případě výhry dokonce odsunou Švýcary na třetí místo! I to se může stát...

Výborné utkání odehrál vítkovický Lukáš Veltšmíd. Dobrého kolektivního výkonu si je dobře vědom. "Z mého pohledu byl zápas se Švýcary velmi dobrý. Dlouho jsem neviděl Švýcary takhle v nesnázích. Od druhé třetiny hráli vyloženě na brejky, báli se nás, báli se něco vytvořit! Škoda, že jsme neproměnili naše šance. Měli jsme jich nespočet. Taky nás podržel brankář, ale měli jsme mnohem více tutovek. Jak říkají trenéři, bod dobrý.
Dnes musime šlápnout a vyhrát!"

ČR - Švýcarsko 2:2 (1:2, 0:0, 1:0)

ČR: Kafka - Podhráský, Deutsch, Suchánek, Veltšmíd, Sýkora, Jelínek - Natov (34. Ondrušek), Jendišák, Curney - Sladký, Tomašík, Tokoš - Ondrušek (34. Zozulák), Mikeš, Dóža - 8.-9. Zozulák, 29.-30. a 51.-52. Fridrich.
Švýcarsko: Meier P. - Kuchen, Gerber M., Friolet, Stucki, Schomcker, Meier Ch., Graf - Scalvioni, Hofbauer M., Fankhauser - Antener, Hofbauer Ch., Engel - Mendelin, Zürcher, Zimmermann.
Branky a nahrávky: 20. Curney (trestné střílení), 57. Jendrišák - 17. Hofbauer Ch. (Antener), 20. Scalvioni (Meier Ch.).
Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Rozhodčí: Skoog, Hamberg (oba Švédsko). Diváci: 2413. Vývoj skóre: 0:2, 2:2.