Další náročný výjezd juniorů přinesl 5 bodů!

29. ledna 2018, Tomáš Sladký

Poslední cestování v základní části prodloužilo vítěznou bilanci juniorů už na 10 výher z posledních 11 zápasů! Velmi cenný skalp přivezli z mistrovských Střešovic!

Mladíci se pochlapili především v sobotním klání, kdy nastoupili ve stařičké Stodola aréně proti loňskému mistrovi ze Střešovic.
Zápas se odehrával ve zběsilém tempu od začátku až do konce. První třetina se Vítkovicím povedla nejméně, po úvodní brance Petra West Tatran třikrát skóroval a do šaten se šlo za stavu 3:1 pro domácí.
V gólově nejchudší druhé třetině, ve které padl jen jeden gól na každé straně došlo také k velmi kuriózní až nepochopitelné situaci. Za stavu 4:2 pro pražský tým, po sporně posouzeném odehrání míčku vítkovickou vysokou hokejku na velkém brankovišti (objektivně řečeno měl pravděpodobně následovat dvouminutový trest nebo nájezd) nedošlo k rozehrání nebezpečné standartní situace, ale na pokyn domácího trenéra hráči v červeném pouze zahodili míček do rohu hřiště! Toto zvláštní gesto, nastartovalo Vítkovice k ještě kvalitnějšímu výkonu a ve třetí třetině zdemolovali domácí obranu hned sedmi brankami!
Obrat řídil především kapitán Martin Ulman, který zaznamenal hattrick! K jasnému výsledku pomohla také powerplay domácích, která přinesla Vítkovicím 4 zásahy! Do už tak divokého utkání mimo jiné poprvé v životě v juniorské kategorii nastoupil dorostenec Filip Krčmář a počínal si opravdu skvěle!

PSN Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:9
12. Marek Mochan, 14. Pavel Šimeček, 20. Jonáš Kreysa, 39. Tomáš Navrátil - 5. Petr West, 23. Pavel Balusek, 41. Martin Ulman, 45. Petr West, 46. Martin Ulman, 58. Daniel Filip, 60. Martin Ulman, 60. Ondřej Sidunov, 60. Martin Michna; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů:Vojtěch Šimůnek 27, Matěj Zloch 4 - Denis Jasiok 30; po třetinách: 3:1, 1:1, 0:7;

Slovo trenéra Tomáše Sladkého: Hodně kvalitní zápas ve vysokém tempu. Jsem rád, že jsme se ani po druhé třetině nesmířili s nepříznivým vývojem, poslední třetina se nám hodně povedla a zaslouženě jsme dnes vyhráli. Tatranu především děkuji za spolupráci při organizaci zápasu, abychom stihli rychlý přejezd do Liberce.

Na severu Čech pak došlo k nevídané přestřelce. Utkání s Libercem začalo už v 10 hodin ráno a diváci, kteří si přivstali se opravdu nenudili!
Od samého začátku se více útočilo a bránilo, v první dějství Vítkovice neudržely slibné vedení 3:1, na začátku druhého se tak začínalo od znova.
Neuvěřitelná sprcha gólů v prostřední třetině, která skončila 6:4 pro Liberec dala jen základ k obrovskému dramatu na závěr.
Rytíři se nakonec silou vůle dopracovali alespoň k vyrovnávací brance tři minuty do konce z hole Daniela Filipa. Bizardní nastavení nakonec rozhodl Radek Šomodi po přihrávce svého bratra a přibalil tak Vítkovicím na dlouhou cestu domů bod navíc za výhru 11:10 po prodloužení!

FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice 10:11p
4. Adam Balatka, 17. Jakub Jaroš, 18. Tomáš Ballaty, 21. Adam Balatka, 23. Adam Balatka, 28. Adam Balatka, 35. Ondřej Bartoš, 37. Lukáš Lhota, 40. Martin Čermák, 54. Ondřej Šorm - 5. Martin Ulman, 6. Petr West, 11. Daniel Filip, 24. Martin Michna, 26. Daniel Filip, 37. Daniel Lademberger, 39. Martin Ulman, 49. Petr Šomodi, 51. Radek Šomodi, 58. Daniel Filip, 63. Radek Šomodi; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 4:2; využití: 0:2; diváků: 28; zásahy brankářů: Matěj Andar 26 - Štěpán Zerzoň 33; po třetinách: 3:3, 6:4, 1:3, 0:1;

Slovo trenéra Václava Gurkovského: Sem tam se takový zápas objeví, přestřelka a přetahovaná až do konce. Rozhodující moment asi přesilovka v první třetině, kdy jsme měli dát na 1:4. Pohrdali jsme vyloženými šancemi a soupeř trestal vše. Silou veškeré vůle nakonec bereme dva body. Díky soupeři za zápas a lekci.