KB-liga juniorů: Povedený víkend s kvalitními zápasy!

26. února 2018, Tomáš Sladký

Výsledkem divokého zápasu s BlackAngels (10:9) a asi nejkvalitnějšího duelu základní části s Chodovem (5:6p) je páté místo po základní části!

V sobotu se v trochu netradičním čase 20:00 střetli mladíci s pražskými Black Angels a jak už postavení obou celků před zápasem napovídalo, hrálo se o hodně a opravdu se bylo na co dívat. První třetina nenasvědčovala že půjde o gólovou přestřelku, 2:1 pro domácí. Hráz se protáhla v prostředním dějství, kdy padlo hned 9 branek. Především díky dobře řešeným brejků a aktivitou v brankovišti se odcházelo do šaten za stavu 7:5.

I přes neproměněné trestné střílení se Vítkovice držely ve vedení až do vyhroceného konce. Důležité branky v závěru vsítili Radek Šomodi a Daniel Filip. Pražané snížili na 10:9 jen čtvrt minutu před závěrečnou sirénou, ale kromě zbytečných emocí se na více nezmohli.

Slovo trenéra Tomáše Sladkého: Divoký zápas, který musel diváky hodně bavit až do poslední sekundy. Moc díky za podporu fanouškům a pořadatelům za organizaci. Tři body doma, více k tomu nemám.

1. SC TEMPISH Vítkovice - BLACK ANGELS 10:9
4. Rostislav Gattnar, 16. Tomáš Hanzlík, 26. Jakub Koch, 27. Martin Michna, 30. Martin Ulman, 32. Ondřej Sidunov, 38. Daniel Filip, 46. Ondřej Čech, 56. Radek Šomodi, 60. Daniel Filip - 7. Filip Rulíšek, 28. Tomáš Straka, 30. Tomáš Straka, 31. Filip Rulíšek, 36. Tomáš Čáslava, 51. Matouš Burian, 53. Andrej Svatoš, 58. Matouš Burian, 60. Matouš Burian; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:2; využití: 0:2; diváků: 60; zásahy brankářů: Štěpán Zerzoň 29 - Daniel Pfeifer 26; po třetinách: 2:1, 5:4, 3:4.

V neděli pak vyvrcholila základní část přímým soubojem o 4.místo. Na Dubině se představil Chodov a odehrál se možná nejkvalitnější zápas sezóny.

První třetina nemohla dopadnout lépe, v rozmezí dvou minut se v polovině třetiny trefily Vítkovice hned třikrát! V divoké druhé části se Chodov nátlakovou hrou dostal zpět do zápasu, když srovnal skóre na 5:5. Dramatické momenty vidělo skvělých 71 fanoušků v závěrečné třetině, ale rozhodnutí přišlo až na začátku prodloužení, když si pražané urvali potřebný bod navíc. Ten zapříčinil to, že se Vítkovice ve vložené sérii před řádným playoff utkají v ostravském derby s FBC a nebudou tak muset tuto poněkud zvláštní sérii odehrát s pražským týmem. V souboji s šestou Ostravou hranou na dva vítězné zápasy jde pouze o pořadí výběru soupeře pro osmifinále soutěže...

Slovo trenéra Jiřího Gurkovského: Přímý souboj o 4.místo s vítězným koncem pro Chodov. Škoda pro nás, zápas snese vysoké měřítko hodnocení. Každý z týmů dokázal soupeře dostat pod tlak a vytvořit si skvělé šance. Super, super kvalita, chválím náš tým a díky soupeři za fair-play zápas! Díky divákům, někdo dnes prostě vyhrát musel ;), jdeme se připravit na play-off.

1. SC TEMPISH Vítkovice - VŠO FLORBAL CHODOV 5:6p
11. Rostislav Gattnar, 12. Jakub Koch, 12. Tomáš Hanzlík, 22. Petr Šomodi, 24. Daniel Sekula - 21. Filip Kříž, 21. Tadeáš Daněk, 27. Jan Diviš, 28. Martin Řezáč, 37. Vojtěch Plaček, 62. Šimon Doubek; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 71; zásahy brankářů: Denis Jasiok 26 - Karel Pergler 27; po třetinách: 3:0, 2:5, 0:0, 0:1.