Mladé pušky zajistily Vítkovicím tři body proti Židenicím

16. září 2017, Michal Dannhofer

Natálie Martináková s Barborou Huskovou vstřelily pět branek!

Úspěšný vstup do sezony mají za sebou florbalistky Vítkovic. Rytířky se v pátek vydaly na horkou půdu do Brna, kde v minulém ročníku nečekaně prohrály. Složily ale velice úspěšný reparát: vyhrály 8:1, především díky pěti zásahům dua Martináková – Husková. Ocenit lze také debut Nikoly Příleské, která v pikantním utkání inkasovala pouze jednou.

Utkání nabídlo několik zajímavých příběhů: Nikola Příleská, jasná opora Židenic let minulých nastoupila proti svému bývalému týmu hned v prvním utkání za Vítkovice, na druhé straně zase chytala slovenská reprezentační brankářka Krištofová, nastoupila maďarská dvojčata Takács a naopak chyběla Andrea Dernerová.

Už první třetina se rytířkám povedla: na konci páté minuty si první bod v dresu Vítkovic připsala Krzywak, když našla Huskovou, následně Vítkovice přežily vyloučení Koníčkové a zásluhou Šupákové s Martinákovou přidaly do první sirény další dva zásahy.

K definitivnímu zlomu zápasu došlo v jeho polovině. V rozmezí šesti minut se totiž trefily Koníčková, Husková a Halfarová, což znamenalo jednoznačné vedení 6:0 a bylo jasné, že jen absolutní kolaps rytířek pomůže Židenicím bodovat.

Brňankám nešla upřít snaha, poměr střel ve druhé části byl například pouze 12 – 8, jenže Příleská samy poznávaly, jak je těžké překonat jejich bývalou spoluhráčku Nikolu Příleskou.

Dočkaly se ve 46. minutě, trochu paradoxně při vlastním oslabení: Hyksová totiž nejprve faulovala, Ferenčíková ale neproměnila nájezd a v následném oslabení zakončila brejk Indrová. Židenice viditelně ožily, jenže dva zásahy Martinákové „dračicím“ definitivně vzaly vítr z plachet.

Utkání se v závěru v poklidu dohrálo, protože nebylo co řešit: Vítkovice si za výhru 8:1 připsaly důležité tři body, Židenice se zase ne úplně optimálně naladily na sobotní utkání Panthers.

K1 Florbal Židenice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:8
branky: 46. Martina Indrová - 5. Barbora Husková, 16. Ivana Šupáková, 19. Natálie Martináková, 28. Hana Koníčková, 32. Barbora Husková, 34. Zuzana Halfarová, 49. Natálie Martináková, 51. Natálie Martináková; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 84; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 24 - Nikola Příleská 19; po třetinách: 0:3, 0:3, 1:2;

Petra Prouzová (K1 Florbal Židenice): „Scházela nám trpělivost a vůbec jsme se nedostali k vlastní hře. Vítkovice si v průběhu první třetiny velmi rychle vybudovali tříbrankový náskok, a protože se nám nepodařilo na nepříznivý vývoj včas zareagovat, utkání dotáhly snadno ke třem bodům. Na druhou stranu jsme rádi za tak ostrý start, neboť víme, že chleba se bude lámat jinde a jindy. Děkuji Vítkovicím za korektně vedené utkání a přejeme jim poklidnou cestu domů.“

Richard Urban (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Na to, že jsme byly kompletní po Czech Openu až tento týden, bylo utkání solidně odježděné, jak dopředu, tak dozadu. Nějaké mouchy se vždy najdou, ale na úvod povedené utkání. Na nedělní utkání musíme pořádně zregenerovat a kvalitně se připravit.“