Muži konečně zabrali!

13. listopadu 2010, CD

Future doma utrpělo s Vítkovicemi ostudný debakl. Vítkovice se po sérii trápení snad konečně probudily a v Praze si s chutí zastřílely. O jedenáct inkasovaných branek se podělili dva brankáři "budoucnosti". Šest bodů zaznamenal Radim Polášek. aktualizováno.

Na horké půdě pro leckoho překvapivě letos velice dobře hrajícího mladého týmu Future odehrály trápící se Vítkovice zápas 10.kola Fortuna extraligy. Do Prahy neodcestoval zraněný Mojžíšek a nemocný Jankulár.

Future šlo do vedení v 8.minutě zásluhou Natova, ale byla to na dlouhou dobu jejich poslední radost. Pak rozjel svou show Radim Polášek. Dvěmi brankami ze 14., resp. 18.minutě otočil skóre utkání. 9 vteřin před koncem první třetiny využil hru 6 na 5 při signalizovaném vyloučení domácího hráče Karel Ťopek.

Ve druhé třetině Vítkovice navýšily svůj náskok. Polášek přihřál na dvě branky Martinu Tokošovi a do branky Future putoval místo Hudce Kejík. Future si vzalo time-out a hra se trošku vyrovnala. Nicméně na snížení se Pražané nezmohli. V poslední minutě druhé třetiny byl za hru rukou vyloučen ex-vítkovický Martin Michalík hájící barvy Future.

Přesilovku využil na začátku poslední části dělovkou Milan Tomašík. Za dalších 40 vteřin zvýšil Jan Jelínek už na 7:1! V 44.minutě se do statistik zapsal další ex-vítkovický hráč Jan Jastřembský, když po nahrávce Mayera snížil. Pak zasáhl do hry jeden z mladých hráčů Future, který ovšem ke smůle domácích nefiguroval v zápise o utkání. Za tento administrační hřích mu byla ukázána červená karta a Vítkovice měly možnost navýšit náskok v pětiminutové přesilovce. A patřičně toho také využily. Trefili se Ťopek, Polášek, Lukáš Hrubý a Jelínek. Drtivé skóre 11:2 pro Vítkovice se již do konce utkání nezměnilo.