Muži přetlačili Brno v obou zápasech a jsou v semifinále Autocont extraligy!

17. března 2013, CD

Brněnské zápasy byly o poznání vyrovnanější než ty ostravské. Sobotní duel rozhodol až v poslední minutě Petr Kološ, nedělní zápas pak dvěmi brankami, z toho druhou v první minutě prodloužení, rozhodl Tomáš Sladký. aktualizováno.

Na oba zápasy přišlo v Brně přes 600 diváků, takže čtvrtfinále mělo výbornou sportovní kulisu. A v ní se rozhodně neztratil ani kotel vítkovických fanoušků, který přijel podpořit vítkovické hráče a po celou dobu o sobě dával hodně znát.

Obě utkání byla velmi vyrovnaná a velmi tvrdá. Domácí avizovali, že se budou rvát jako ragbisté Walesu, nakonec z toho vznikl hybrid spojený ještě s hokejisty brněnské Komety. Vítkovice přesto dvakrát uspěly.

V osmé minutě třetího čtvrtfinále se ocitl volný před Součkem Koutný a poslal Brňany poprvé v sérii do vedení. Ještě v téže třetině ale Vítkovice dokázaly skóre otočit. Nejprve utekl Martin Tokoš a v poslední minutě se trefil také na své nové pozici útočníka velmi produktuvní Jakub Hubálek, jemuž v přesilovce naservíroval míček před téměř prázdnou branku Sladký. Ve druhé třetině branka nepadla. Poštěstilo se až na začátku té třetí domácím. Konkrétně to byl Fuchs. A za další tři minuty si našel odražený míček u mantinelu Kostka a utěšenou střelou do šibenice, navíc ještě schovanou za bránícími hráči, nedal Součkovi šanci. Vítkovice se ale vzchopily. V 51.minutě vyrovnal bekhendem Martin Tokoš a poté si Ostravané vynutili dvě přesilové hry. Ani jednu nakonec ani přes velký tlak nevyužili, ale než se stačil vyloučený Fabián v poslední minutě plnohodnotně zapojit do hry, rozhodl celé utkání Petr Kološ. Brno si v poslední minutě ještě vypracovalo dobré šance, ale ani na desátý pokus nedokázalo v play-off doma Vítkovice porazit.

itelligence Bulldogs Brno - 1. SC WOOW Vítkovice 3:4
branky:  8. Jiří Koutný, 45. Marek Fuchs, 48. Matěj Kostka - 10. Martin Tokoš, 20. Jakub Hubálek, 51. Martin Tokoš, 60. Petr Kološ; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 4:2; využití: 0:1; diváků: 616; zásahy brankářů: Pavel Jurčík 16 - Lukáš Souček 28; po třetinách:  1:2, 0:0, 2:2;

Do nedělního zápasu se nezapojil slovenský legionář v barvách Vítkovic Lukáš Řezanina, jeho místo zaujal junior Filip Hrabal.

Jako první promluvily Vítkovice. V 9.minutě našel Hájek krásnou přihrávkou Davida Matúše a ten se z prostoru před brankou nemýlil. K vyrovnání pomohla Brnu ve druhé třetině nepřesná rozehrávka Vítkovic. Tu potrestal Žižka. A Brno šlo dokonce do vedení, když akci dva na jednoho přeci jen zakončil Fuchs. Vítkovice pak ustály důležité oslabení při vyloučení Tokoše, paradoxně jediném vyloučení ve velmi tvrdě laděném utkání. V poslední fázi utkání si vzal slovo Tomáš Sladký, který hýřil aktivitou nejen v tomto utkání, ale v celé sérii. Nejdříve sám po povedené individuální akci v 55.minutě vyrovnal, aby v první minutě prodloužení skrytou bekhendovou střelou po zemi k tyči rozhodl celé utkání a uzavřel letošní čtvrtfinálovou sérii s Brnem.

itelligence Bulldogs Brno - 1. SC WOOW Vítkovice 2:3p
branky:  31. Josef Žižka, 41. Marek Fuchs - 9. David Matúš, 55. Tomáš Sladký, 61. Tomáš Sladký; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 657; zásahy brankářů: Pavel Jurčík 17 - Lukáš Souček 18; po třetinách:  0:1, 1:0, 1:1, 0:1;

Vítkovice splnily vytyčený cíl. Jdou nejkratší cestou do semifinále. Brněnští Buldoci pořádně kousali až v domácích zápasech, přesto opět, již potřetí v řadě, končí na vítkovických hokejkách.

Semifinálového soupeře ale Vítkovičtí ještě neznají. O všem rozhodne série mezi Otrokovicemi a Mladou Boleslaví, ve které vedou hráči BILLY BOY 3:1 na zápasy. Otrokovice totiž trestuhodně zahodily téměř vyhraný čtvrtý zápas, když vedly ve třetí třetině již 3:0, nakonec ale v poslední minutě (!) dostaly dvě branky, z toho druhou šest vteřin před koncem , a v prodloužení při vlastní přesilovice (!) inkasovaly z hole Novotného. Pátý zápas je na programu v úterý 19.3. v Mladé Boleslavi. Pakliže domácí vyhrají, stanou se semifinálovým soupeřem Vítkovic. Jesliže by se svěřencům Daniela Folty podařilo sérii ještě otočit, zahráli by si Panteři semifinále s Tatranem a Vítkovice by zkřížili hole s Chodovem.