Otevřený dopis Tomáše Sladkého do nitra klubu...

31. ledna, redakce

Jednou ze základních myšlenek tohoto vzkazu je "klubismus". Provázanost, sounáležitost a spolupráce, to jsou hlavní pilíře silného a zdravého sportovního klubu!


Zdravím všechny kolegy, trenéry a hráče Vítkovic!


Dovolte mi, abych otevřeně pohovořil o jedné z nejdůležitějších hodnot, o kterou bychom se měli vždy a za jakékoliv situace opírat... onou hodnotou je klubismus!
Konkrétně pak také představím jednoduchou formu druhé vlny mobilizace fanoušku...

Ve správně fungující florbalové organizaci se silnou klubovou sounáležitostí by mělo ve struktuře týmů fungovat vzájemné propojení, spolupráce a předávání informací minimálně mezi trenéry "sousedících" kategorií (např.: trenér juniorů by měl úzce spolupracovat s trenéry mužského áčka a dorostenců). Jedná se především o jasné dohody ohledně "půjčování" nebo testování hráčů, konzultace o termínové listině zápasů, o tréninkové náplni, o návaznosti herních stylů, atd.. Trenéři tak budou mít větší přehled o situaci pod a nad svou kategorií; hráči, kteří "přeskakují" mezi kategoriemi ztratí ostych před začleněním do neznámého kolektivu.

Nad tímto provázáním by měla být zasazena také vazba všech "mládežnických" kategorií na elitní týmy klubu (Superliga mužů a Extraliga žen).
Je velmi důležité, aby trenéři průběžně informovali své svěřence o zápasovém kalendáři (domácích utkání), televizních přenosech a o zajímavostech z internetu (především z webových stránek a facebooku)! Kromě verbální formy je velmi efektivní sdílení všech důležitých příspěvků typu události domácích zápasů, preview-články na webu nebo sestřihy gólů do vašich společných skupin na facebooku, whatsAppu apod.
Podobná iniciativa a informační masáž by měla být částečně cílena také na rodiče našich hráčů a hráček. Bohužel, žijeme v této moderní době, lidé jsou zvyklí dostávat informace především přes internetové portály a sociální média, v rádiu toho už moc nezjistíme...

Tento apel ale není mířen pouze na trenéry!
Ve čtvrtek 25.1. proběhla informační schůzka s kompletními elitními týmy mužů a žen a byla představena nová klubová strategie pro druhou fázi mobilizace fanoušku.

Tentokrát se jedná o mobilizaci fanoušků z vlastních řad!

Všem hráčům a hráčkám byl osobně předložen časový rozpis tréninkových jednotek všech věkových kategorií a také seznam kontaktů na všechny trenéry! (tyto informace jsou mimo jiné k dispozici na webu po celou sezónu, i přesto byly tyto informace zdůrazněny).
A to vše za jediným účelem...

Aby elitní hráči / hráčky, v kompletním zápasovém úboru v průběhu celého února navštívili ideálně všechny kategorie od přípravky až po juniory / juniorky, zapojili se aktivně do tréninku, ukázali své dovednosti a nepřímou formou tak zvýšili zájem o elitní florbal a o mistrovské zápasy samotné!

Před blížícím se playoff zakončeném finálovým dnem v Ostravar aréně, doufejme s hojnou vítkovickou účastí, je to ideální příležitost pozvat naši mládež na tribuny a ukázat ji, kam až to mohou při tvrdé práci a píli dotáhnout!
Zápasy ve vyřazovací fázi si zaslouží početné řady nejen dospělých fanoušků, ale také našich mladých talentů, kterých je v klubu opravdu hodně! Zaslouží si vidět vrcholový florbal na vlastní oči vždy, kdy k tomu mají sebemenší možnost! Vztah dětí (a jejich rodičů) ke klubu, za který hrají by měl být opravdu upřímný a vřelý!


Samotnou realizaci a akci již nechávám čistě na samotných hráčích, hráčkách a trenérech jednotlivých kategorií.
Můžete si "ulovit" svého oblíbence nebo Vás sám bude kontaktovat některý z hráčů/hráček.
I přes případný komunikační šum, pokud se u vašeho tréninku objeví osoba v modrém dresu, přijměte jej s otevřenou náručí, Váš tým si toho bude nesmírně vážit a bude mít velký florbalový zážitek!


Pevně věřím, že svou trochou do mlýna a iniciativou všichni společně přispějeme k oživení vzájemné sounáležitostí a podpoře klubismu!


S pozdravem, Tomáš Sladký
1. SC Tempish Vítkovice

Micheala Šponiarová na tréninku s dětmi

Vítkovická mládež

 
 

Zápasy

Úterý 10.4.2018
 

Bleskovky

Mladší žáci

V pátek 29. června se nebude konat trénink mladších žáků.
Út 26.6.

Mladší žáci

V pátek 22. června se neuskuteční trénink mladších žáků (družstvo se účastní mezinárodního turnaje Hummel Open Game v Brně).
Čt 21.6.

Přípravka

Trénink v pátek 22. června se nekoná (družstvo přípravky se účastní brněnského mezinárodního turnaje Hummel Open Game).
St 20.6.

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Ml. Boleslav 26 208:104 68
2. Chodov 26 210:107 67
3. Vítkovice 26 186:120 64
4. Otrokovice 26 138:105 47
5. Bohemians 26 163:137 47
6. Sparta 26 155:134 47
7. Tatran Střešovice 26 145:138 37
8. Pardubice 26 124:142 34
9. Ostrava 26 132:163 32
10. Liberec 26 153:190 24
11. Česká Lípa 26 119:196 24
12. Znojmo 26 118:179 23
13. Brno 26 108:155 17
14. Ústí 26 101:190 15

Partneři

Město Ostrava Tempish MS kraj DAV Floorball player
Copyright © 2018 1. SC Vítkovice Oxdog & eSports.cz, s.r.o.