Rytíři vyválčili v Otrokovicích tři body, trenéra potěšilo sedm vstřelených branek

17. září 2017, Michal Dannhofer

Soupeři nepomohly ani posily z Vítkovic, opět zazářil Lukáš Hájek!

Vítkovičtí muži zůstávají neporaženi. Ve svém třetím vystoupení uspěli na půdě Otrkovic, když moravského soupeře porazili poměrem 7:4. Za zmínku stojí pět bodů Lukáše Hájka, stejně tak, jako dva body Lukáše Pešata na straně hostí. Vítkovice jsou v tabulce Tipsport Superligy druhé, o bod za Pardubicemi. Ty zatím neztratily v průběhu sezony ani bod.

V úvodních jedenácti minutách padly na štěrkovišti hned tři branky. O tu první se hned v úvodní minutě postaral Šebesta, domácí ale odpověděli zásluhou Sovjáka. V jedenácté minutě pak Vítkovice ukázaly, že přesilovky budou jejich silnou zbraní, když se poprvé v utkání trefil Rýpar.

Další průběh první třetiny branku nepřinesl, Vítkovice ale vše vynahradily v úvodu druhé třetiny, kdy během šesti minut třikrát skórovaly a prakticky tak rozhodly o osudu utkání. Postupně se totiž prosadili Rýpar, Vilím a Firda, přičemž Otrokovice nenastartovala ani proměněná přesilová hra z hole Lukáše Pešata.

V samém závěru druhé třetiny využil další přesilovou hru Zapletal a zdálo se, že ve třetí části se přeci jen ještě bude dít velké drama, jenže Vítkovice mají Ondřeje Firdu. Ten za minutu našel volného Lukáše Hájka a opět se tak podílel na brance, která výrazně přiblížila všechny body Vítkovicím.

Ve třetí části padly už jen dvě branky: vítězství nejprve pojistil ostrostřelec Hájek, aby Otrokovice korigovaly zásahem Sovjáka. Víc se jim už nepodařilo, byť při závěrečné přesilové hře zkusili odvolat brankáře.

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:7
branky: 6. Tomáš Sovják, 31. Lukáš Pešat, 39. Marek Zapletal, 55. Tomáš Sovják - 1. Jan Šebesta, 11. Josef Rýpar, 21. Josef Rýpar, 25. Jakub Vilím, 27. Ondřej Firda, 40. Lukáš Hájek, 53. Lukáš Hájek; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení:2:4; využití: 1:1; diváků: 312; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 14 - Petr Gurkovský 11; po třetinách: 1:2, 2:4, 1:1;

Karel Ševčík (Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE): „Zápas rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme nedokázali zachytit tempo soupeře, a který odskočil nám od čtyři branky. Nevzdali jsme se a postupně jsme snížili na rozdíl dvou gólů a ještě pár vyložených šancí neproměnili. Pak už byla hra velmi vyrovnaná. Přes velkou snahu s výsledkem něco udělat, se nám už nepodařilo dohnat ztrátu ze druhé třetiny. Soupeři děkujeme za zápas.“

Pavel Brus (1. SC TEMPISH Vítkovice) „Dát v Otrokovicích 7 gólů, které do obrany hrají hodně urputně je pozitivní. Plus jsme měli několik hodně zajímavých šancí, tak jako Otrokovice. Myslím, že po většinu času jsme měli zápas pod kontrolou. Musíme však lépe ustát zápas v hlavě. Florbalově nám to dnes po většinu času šlo. Získali jsme 3 důležité body, do Otrokovic se pro body nebude jezdit. Děkujeme soupeři za utkání.“