Vítkovice porazily Brno 5:3!

02. prosince 2013, CD

Dramatické utkání na Dubině vyhrály domácí Vítkovice. Vynikající výkon opět předvedl Roman Ciompa, především ve druhé polovině utkání. Rozdílovou branku si i ve druhém střetnutí s Brnem připsal Robin Žydel. aktualizováno.

Vítkovice byly od začátku aktivnější. V 8.minutě se protáhl podél levého mantinelu Jan Jelínek a nechytatelnou ranou do protilehlé šibebice nedal Kejíkovi žádnou šanci. V 15.minutě skončilo utkání pro Marka Bräuera, který musel po srážce s Pavlem Brusem do nemocnice na šití roztrženého obočí. Na konci třetiny hrály Vítkovice přesilovku při vyloučení Pexy za hrubost a v ní měl dvě superšance Jan Šebesta, které bohužel nevyužil.

Chuť si ale spravil čtyři vteřiny po vypršení Pexova trestu a na začátku druhé třetiny tak zvýšil na 2:0 pro svůj tým. Ve 28.minutě předvedl další skvělý průnik kapitán Jelínek a při finální kličce jej musel sestřeli gólman Kejík. Rozhodčí správně nařídil trestné střílení, bohužel pak nepostřehl nesportovní chování Komendy, který napálil míček do ležícího Jelínka. Trestné střílení zkušeně proměnil Lukáš Hájek. Pak měl tutovku ještě Pavel Jankulár, ale od té doby jakoby Vítkovice přestaly hrát a iniciativu převzalo Brno. Roman Ciompa začal čarovat a vytahoval jeden neuvěřitelný zákrok za druhým. Jednou byl již překonán, z brankové čáry ale odpaloval míček Jelínek.

Na začátku třetí třetiny přišel Brnem tolik vzývaný gól, když Ciompu překonal Ondráček. Bojovné utkání gradovalo. V 54.minutě zasáhl nešetrně Mendrek hokejkou do tváře Jelínka a putoval na trestnou na 5 minut. Vítkovice ale s přesilovkou nenaložily vůbec dobře, naopak v 56.minutě přesprintoval Sládeček Hubálka a ten jej v následném souboji z brankou trefil také hokejkou do obličeje a vyfasoval také vyšší trest. Hra 4 na 4 vyhovovala lépe Vítkovicím. Většího prostoru na hřišti využil rychlostně fantasticky vybavený Robin Žydel a po bleskovém přesunu zpoza vlastní branky před Kejíka přidal uklidňující gól! Těsně před návratem Mendreka navíc po skvělé individuální akci předložil Brus míček Zdeňku Žákovi, který se nemýlil. Hosté pak dvěma góly v poslední minutě jen korigovali na konečných 5:3 pro Vítkovice.

Robin Žydel rozhodl obě utkání s Vítkovic s Brnem v základní části. Lukáš Hrubý odehrál 297.utkání za Vítkovice a v této statistice se osamostatnil před Tomášem Matlengou na prvním místě.

1. SC WOOW Vítkovice - itelligence Bulldogs Brno 5:3
8. Jan Jelínek, 21. Jan Šebesta, 28. Lukáš Hájek, 57. Robin Žydel, 59. Zdeněk Žák - 41. Luděk Ondráček, 60. Petr Jeski, 60. Luděk Ondráček; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 0 + Jakub Hubálek 5:1 + Jakub Mendrek 5; využití: 0:0; diváků: 256; zásahy brankářů: Roman Ciompa 18 - Filip Kejík 15; po třetinách: 1:0, 2:0, 2:3;