Vítkovice vyhrály v Pardubicích

17. října 2010, CD

I když to nebylo snadné, vezou Vítkovice z Pardubic všechny tři body. Zápas otočily ve druhé třetině. Svou první extraligovou branku v dresu Vítkovic zaznamenal Filip Heczko. aktualizováno.

V Pardubicích se nehraje lehce, to Vítkovice už vědí. Vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek tentokráte ale převážily na svoji stranu. Vítězství 6:3 se ale nerodilo lehce.

V první třetině se dvakrát trefil Jelínek. To by pro vítkovického fanouška byla za normálních okolností dobrá zpráva, ale nesměl by se jmenovat Petr a hrát v zeleném dresu Pardubic. Za Vítkovice vyrovnával po přihrávce debutujího Lukáše Hájka v 15.minutě svou premiérovou brankou v extralize Oldřich Sova.

Druhou třetinu už Severomoravané zvládli daleko lépe. Hned po 92 vteřinách hry vyrovnal Pavel Jankulár. Misitičky vah utkání naklonil na stranu Vítkovic ve 35.minutě Filip Heczko. Heczko rovněž slavil první extraligový gól v dresu s rytířem Vítkem na prsou. Odměnou za obecně zvýšenou aktivitu byl Vítkovicím další gól. Krátce po Heczkově zásahu zvýšil na 4:2 Lukáš Hrubý. Domácím bylo ještě hůř při vyloučení Vacíka. Druhou přestávkou rozpůlenou přesilovku Vítkovic ale přežily.

Možnost snížit nabídl soupeři ve 48.minutě brankář Marcel Suchánek svým nesportovním chováním, ale i ta zlstala nevyužita. V 53.minutě naopak uklidnil svůj tým dalším přesným zásahem Lukáš Hrubý. Byl to celkově 199.bod vítkovického útočníka v nejvyšší české soutěži. Krátce na to byl vyloučen pardubický Janeček a přesilovku na samotném jejím konci využil Milan Tomašík. Posledním, kdo se zapsal do statistik utkání, byl domácí Bahník, který minutu před koncem korigoval na konečných 6:3 pro Vítkovice.

S plným bodovým ziskem byl spokojen také trenér Jiří Gurkovský, který zazkakoval za Radomíra Mrázka: "Dlouho jsme se nemohli vyrovnat s agresivní obranou domácích. Vázla nám střelba, na celku byla vidět ještě únava z náročného programu. Pro udržení kontaktu v tabulce jsou důležité tři body."

Po debaklu s Tatranem tak Vítkovice vezou domů důležité tři body do extraligové tabulky.