Vítkovické mladší žákyně potvrdily v Opavě herní zlepšení

24. února 2016, Tomáš Martiník

Zápasy nejmladších nadějí pohledem trenéra Martiníka.

V sobotu 20. 2. 16 se v Opavě uskutečnil další z turnajů ligy mladších žaček. Vítkovické holky na něj vyrazily s chutí předvést na hřišti bojovný výkon, se snahou dávat góly a ukázat postupné zlepšování svého florbalového umu. A nutno říct, že se jim to povedlo.

Soupeřkami jim tentokrát byly týmy z Oder, Olomouce a domácí „modré“ Opavy. S bilancí 1 výhry – 1 remízy a 1 prohry, obsadily vítkovické naděje na turnaji 3. místo, když od druhého je dělilo jen horší skóre. Přesto panovala spokojenost s předvedenými výkony jak na lavičce, tak hlavně v ochozech mezi rodiči-fanoušky. Ti ocenili hlavně chuť a bojovnost holek na hřišti a častokrát od nich zazněl z hlediště zasloužený potlesk.

1. SC VÍTKOVICE OXDOG - ODRY 5:5
Utkání s týmem z Oder vždycky bolí a ne jinak tomu bylo i tentokrát. Soupeřky hrají nejen důrazně, ale i docela nečistě s hokejkami a podle toho to na hřišti vypadalo. Začátek zápasu vyšel lépe našim holkám a brzy jsme se ujali vedení 1:0. Soupeřky za chvilku odpověděly a následně přidaly ještě další góly a po poločase to bylo 1:3. Ovšem na hřišti to vypadalo vyrovnaně a nebylo od věci věřit ve výsledkový obrat. Na začátku 2. poločasu Odry sice ještě zvýšily, ale pak přišel onen očekávaný vítkovický uragán a obrat v zápase byl na světě. Čtyři rychlé góly v řadě a euforie neznala mezí. Vidina výhry nad soupeřkami, které nás 2x předtím výrazně porazily (9:2 a 9:2), hnala naše holky na hřišti, co mohla, ovšem i soupeřky nechtěly jen tak padnout na kolena. Bohužel, jedna soupeřova střela ještě nakonec propadla brankářce Emily do brány, a tak nakonec zápas skončil remízou, asi zaslouženou.

Góly: 2x Aďa Feiková, 1x Adéla Mozdřenová, 1x Kača Perutková, 1x Nelča Martiníková

1. SC VÍTKOVICE OXDOG - OLOMOUC 4:9
Utkání s Olomoucí začalo pro naše barvy jako ze snu. Proti velkému favoritovi jsme začali hrát od začátku odvážně a tři povedené střely na branku znamenaly naše vedení 3:0. No, ale netrvalo dlouho a bylo to 3:4. Soupeřky totiž zapnuly na vyšší rychlost, začaly střílet a výsledek za minutu otočily.

Druhý poločas vypadal asi tak, že s dvěma soupeřovými trojičkami dokázaly naše holky držet krok a na hřišti vyrovnanou partii, ovšem v momentě, když se na hřišti objevila olomoucká elitní trojička, bylo hůře a soupeřky své vedení postupně navyšovaly. Přesto jsme kůži lacino neprodali a na hřišti bylo na co se dívat.

Góly: 2x Laura Prusková, 1x Adéla Mozdřenová, 1x Aďa Feiková

1. SC VÍTKOVICE OXDOG - OPAVA „MODRÉ“ 4:2
Do posledního zápasu holky vstupovaly s vědomím, že ve hře je jak 2. místo (při výhře o 5 branek), tak i místo poslední (při porážce). Na holkách byla ale vidět touha především vyhrát další zápas. Tempo zápasu už sice nebylo takové jako v minulých zápasech, přesnosti taky ubylo, ale chuť zůstala. Na naše vedení Opava do poločasu ještě odpověděla, ale ve druhém se už projevila naše větší aktivita i kvalita na míčku. Vedení 4:1 dávalo naději na pokus o další góly a tím i zisk celkového 2. místa, bohužel chvíli na to Opava snížila a na další naše góly už nezbyl čas. Navíc, chtěli jsme především vyhrát zápas, to se podařilo, takže panovala spokojenost.

Góly: 1x Laura Prusková, 1x Adéla Mozdřenová, 1x Kača Perutková, 1x Meg Zaydlarová

Všem holkám patří za tento turnaj poděkování, od trenéra i od fanoušků. Všichni doufáme a věříme, že tyto výkony budou předvádět i na dalších turnajích a pokusí se je ještě zlepšovat.