Ženy na Švédky nevyzrály, postupují do semifinále ze druhého místa

3. října 2014, Zuzana Košťálová

Velmi těžký zápas sehrály Vítkovice proti Djurgardens. Roli favorita švédský celek potvrdil a zvítězil v poměru 2:9.

2.kolo, pátek 3. října 2014
2:9

1. SC TEMPISH Vítkovice

Ranochová – Šponiarová, Šupáková, Halfarová, Novakovská, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Sládečková, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Laitinenová, Mahdalová

Djurgårdens IF IBF

Durlingová – Janssonová, Jekerstenová, Varliová, Malin Aanerudová, Nilssonová, Erikssonová, Anderssonová, Lindstromová, Mari Aanerudová, Mertsalmiová, Sjobergová, Wyrenová, Mattssonová, Gustafssonová, Sjödinová, Dahlstromová

Branky a nahrávky: 10. Sládečková (Mahdálová), 52. Ferenčíková (Niemcová) – 2. Sjödinová (Anderssonová), 6. Lindstromová (Mattsonová), 15. Lindstromová (Varliová), 21. Varliová (Mattssonová), 25. Varliová (Mattssonová), 28. Sjödinová (Nilssonová), 36. Malin Aanerudová (Mari Aanerudová), 37. Sjödinová (Wyrenová), 60. Nilssonová (Sjödinová). Rozhodčí: Niklaus Güpfert, Thomas Ziegler. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 242. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:8, 2:8, 2:9.

Reportáž

Do zápasu naskočily ženy oslabeny o nejlepší hráčku prvního utkání Veroniku Enenkelovou, která by však na zítřejší semifinále měla být připravena. Djurgardens do zápasu vletěl doslova jako uragán a už ve druhé minutě otevírala skóre Matilda Sjödinová. Ta nejdříve vystřelila, ale Ranochová jen vyrazila před sebe. A to byl snadný úlovek pro švédskou hráčku. Následně byla vyloučena Laitinenová za hru na zemi. Švédský celek tuto šanci využil během prvních dvou sekund přesilové hry, na 2:0 navyšovala Emelie Lindstromová.

Vítkovice však měly také pár vyložených šancí, ale koncovka dlouho pokulhávala. Až v desáté minutě hry se střelou z první prosadila kapitánka Hana Sládečková. Djurgardens ale dostával Vítkovice pod tlak, ty pak zapomněly u velkého brankoviště na Emelii Lindstromovou, která svým druhým gólem v zápase znovu navýšila vedení svého týmu. Skóre se do konce první periody už neměnilo.

Švédským hráčkám se vstup do prostřední části povedl na výbornou. Devět sekund po úvodním buly se k míčku dostala Ranja Varliová a byla přesná. Vítkovicím se nedařilo ve finálních střelách, zato Djurgardensu se dařilo vše. Do rychlého protiútoku utekly Varliová s Mattssonovou a přečíslení zužitkovaly v další branku, kterou si připsala Ranja Varliová. V čase 27:41 vsítila šestou branku Djurgardensu Matilda Sjödinová. Vítkovice i nadále statečně bojovaly a nenechaly nic náhodě.

Velkou šanci měla Laitinenová, jenomže trefila jen horní tyč branky Durlingové. Ale vítkovické hráčky chybovaly a švédský tým jejich chyby nekompromisně trestal. Špatnou rozehrávku zachytila Mari Aanerudová a nahrála před branku sestře Malin Aanerudové, která se nemýlila. U další branky zaspala vítkovická obrana, která nechala Matildu Sjödinovou bez důrazu zakončovat u levé tyčky Ranochové.

První velkou šanci závěrečné dvacetiminutovky měla na florbalce Šponiarová, ale její střelecký pokus od pravého mantinelu se odrazil od horní tyčky a spadl těsně před brankovou čáru. Blízko deváté brance byla Sjödinová, která se prokličkovala před Ranochou, vítkovickou brankářku si položila a dokázala se dostat za ni, jenomže zakončení namířila mimo bránu. České hráčky bojovaly o každý míček a dostávaly se do šancí. Jenom je nedokázaly proměňovat a jejich pokusy buď orazítkovaly konstrukci branky, mířily do brankářky anebo úplně mimo.

Avšak na obranu Djurgardensu ve vlastním oslabení vyzrála Denisa Ferenčíková, která utekla až k brance Durlingové a bekhendovou střelou snížila na 2:8. Zbytek oslabení vítkovické hráčky zvládly a důležitou ikonou na hřišti byla Ranochová, která pochytala všechny švédské pokusy. Soupeřky Vítkovic už nebyly tak aktivní a spíše už jen bránily výsledek. Poslední minuty zápasu se odehrávaly spíše na půlce Švédek. Ale těm stačil jeden rychlý brejk a skóre se měnilo. Devátou branku vsítila Jeanette Nilssonová v poslední minutě hry.

Hráčky utkání: Hana Sládečková (VIT), Matilda Sjödinová (DJU).

Ohlasy po zápase

Jiří Velecký: Těžké utkání s týmem z absolutní světové špičky, možná největším favoritem na turnaji. Zápas ukázal kvality na jejich straně, které jsou vyšší. Nicméně nás mrzí hlavně druhá třetina. Přestože byly Švédky lepší, dostali jsme góly, které bychom dostat nemuseli. A naopak nevyužili jsme šance, které bychom využít měli. Ten výsledek mohl vypadat lépe. Soupeř vyhrál zaslouženě. Jedheim Lars: Dnes jsme hráli dobře a herně jsme se zlepšili. Myslím si, že po dvou třetinách bylo rozhodnuto. Vítkovice proti Zug United hrály velice dobře, ale dnes byla jejich hra trochu horší. Navíc jsme poměrně brzy skórovali, a to je trochu srazilo.

Zápasy

Úterý 10.4.2018

Bleskovky

Mladší žáci

V pátek 22. června se neuskuteční trénink mladších žáků (družstvo se účastní mezinárodního turnaje Hummel Open Game v Brně).
Čt 21.6.

Přípravka

Trénink v pátek 22. června se nekoná (družstvo přípravky se účastní brněnského mezinárodního turnaje Hummel Open Game).
St 20.6.

Elévové

Tréninky kategorie elévů od úterý 19.6. do pondělí 25.6. včetně jsou zrušeny z důvodu účasti družstva na turnaji v Brně. Poslední trénink kategorie elévů této sezóny proběhne v úterý 26.6. 15-16 v SC Dubina. Na tento trénink zveme ke společnému přátelskému utkání rodiče hráčů. V případě zájmu o účast, prosíme orientační potvrzení na email trenérů kategorie elévů. Ve čtvrtek 28.6. proběhne společná rozlučková akce kategorie elévů, bude upřesněno na trénincích.