Chodov padl v základní hrací době

01. února 2015, Zuzana Košťálová

Ženám Vítkovic se ve druhém vzájemném extraligovém zápase s Chodovem podařilo vyhrát tentokrát již v základní hrací době v poměru 4:2. Dvěma góly se na vítězství podílela Veronika Enenkelová.

Start do zápasu se lépe podařil vítkovickým ženám, které již ve třetí minutě otevřely skóre, když se trefila Petra Mandátová. Chvíli na to, mohly Vítkovice navyšovat, jenomže Provázková byla proti. Vyrovnání nastalo v čase 4:05, kdy dostala míček za záda Ranochové Kristýna Bachmaierová. I za podpory chodovských fanoušků nedokázala svou šanci proměnil Lacková, kterou vychytala hostující brankářka. Na druhé straně se do zakončení dostala Šupáková, ale mířila nad branku. U obou týmů bylo k vidění hodně nepřesných přihrávek a další gól v první části již nepadl.

V úvodu prostřední třetiny se podařilo poslat Vítkovice do vedení Veronice Enenkelové, která o dvě minuty později navýšila na 3:1. Chodov však na sebe nenechal dlouho čekat a po pohledné kombinaci snížila Martina Řepková. Jenomže to bylo ze stranu domácího celku vše. Ve 37. minutě zužitkovala důraz na brankovišti Denisa Ferenčíková a vítkovické holky vedly znovu o dvě branky.

Ve třetí dvacetiminutovce spálila přesnou přihrávku od Paulovičové Urbánková a ani chodovskou svatyni nedokázaly Vítkovice trefit. Obě brankářky se rozhodně v této periodě nenudily a musely se mít na pozoru. A ani domácí Tučková na Ranochou nedokázala vyzrát. S blížícím se koncem utkání si vzal Chodov oddechový čas a zkusil hru v power-play. Avšak nepomohlo ani vítkovické vyloučení a fanoušci domácího celku tak museli okusit hořkost porážky.

Hráčky utkání: Veronika Enenkelová (VIT), Martina Řepková (CHO).

Branky a nahrávky: 5. Bachmaierová (Hofmanová), 35. Řepková (Tučková) – 3. Mandátová (Šupáková), 32. Enenkelová (Šponiarová), 34. Enenkelová, 37. Ferenčíková (Sládečková). Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 22:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV: Provázková – Jarolímová, Tučková, Dvořáková, Lacková, Klímová, Křížová, Urbánková, Tožičková, Plášková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Hofmanová, Bachmaierová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Ranochová – Šponiarová, Šupáková, Šrotová, Halfarová, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Pastušková, Mandátová, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Paloncyová, Laitinen, Vobořilová