Úžasný obrat! Famózní Souček vychytal nájezdy!

28. března 2015, CD

Vítkovice vstaly z mrtvých, v posledních osmi minutách 1. semifinále s Tatranem dotáhly třígólové manko a opanovaly nájezdy!

Vítkovice bohužel nastoupily bez dvou velkých opor Marka Matejčíka a Lukáše Veltšmída, za to ale s Filipem Heczkem, který své čtvrtfinálové šrámy doléčil nejrychleji. Veltšmíd se nakonec v utkání objevil, a sice na důležité oslabení v rozhodujících fázích zápasu.

První branku utkání vstřelil pohodlně do odkryté branky po vynikající Žydelově práci Jan Šebesta. Tatran stihl ještě do první přestávky vyrovnat po podařené dělovce Ullmanna. Druhá část převážně nudila, hned v jejím začátku strhl vedení na domácí stranu po zaváhání vítkovické defenzivy z dorážky Gruber, ale pak se dlouho nic nedělo.

Zajímavé, a to velmi, to začalo být zase až od poslední třetiny. Po brankách Mayera a Deutsche z přesilovky navýšil Tatran svůj náskok již na 4:1, ale Vítkovice nesložily zbraně. Důležitý rychlý gól vstřelil v 53. minutě Lukáš Hájek, v 56. překvapil Kafku z úhlu Marek Bräuer a na 4:4 vyrovnával dorážkou skvěle hrající Jan Šebesta v začínající minutě 58.! Málokdo by na Vítkovice po gólu Deutsche na 4:1 v čase 51:42 vsadil zlomený groš, ale obhájci titulu v sobě našli neskutečnou sílu a touhu po vítězství a utkání zvládli dorovnat.

A to vše museli uplatnit v další těžké zkoušce v prodloužení při dvouminutovém oslabení po faulu Pešata, ten si naštěstí na trestné lavici vytrpěl trest kompletní. Tatranu přesilovka nevyšla, a co prošlo, pochytal fantastický Lukáš Souček. V prodloužení měly šance i Vítkovice, ale ani ony neuspěly. A tak přišly na řadu nájezdy. Vítkovice již letos jednou na Tatran v nájezdech vyhrály, byly ale jen tři a navíc nyní se do branky postavil vyhlášený Tomáš Kafka. Ale tentokrát pohořel. Prakticky totožně ho totiž postupně překonali šikulové Petr Jankulár, Adam Delong a nakonec i Lukáš Řezanina! Famózní Lukáš Souček vychytal esa Tatranu Fridricha, Richtera i Natova a Vítkovice slaví první semifinálové vítězství!

Ohlasy po zápase

Komentář trenéra Vítkovic Michala Deuse: Dařilo se nám kontrolovat hru proti silnému soupeři, který z 5-ti našich technických přestupků potrestal hned 4. V závěru jsme ukázali velké odhodlání a hlad po vítězství, které je, myslím zasloužené. Děkujeme fanouškům za podporu, dodala nám energii.

Komentář trenéra Tatranu Jiřího Jakoubka: 50 minut jsme byli lepším týmem, pak jsme bohužel zaváhali a soupeř trestal. Nevadí, pořád musíme 4x vyhrát.

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 17. Ullmann (Řehoř), 22. Gruber (Ullmann), 49. Mayer (Richter), 52 Deutsch (Richter) - 14. Šebesta (Žydel), 53. Hájek (Řezanina), 56. Bräuer (Delong), 58. Šebesta (Hubálek), rozhodující nájezd Jankulár. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 209. Střely na branku: 22:18. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:5.

Tatran Střešovice: Kafka - Nushart, Heřmanský, Komárek, Deutsch, Mayer, Fořt, Kolísko Jiří, Richter, Riebauer, Kolísko Jan, Vávra, Gruber, Fridrich, Zavadil, Beneš, Řehoř, Natov, Ullmann.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Brus, Žydel (41. Jankulár), Heczko, Hubálek - Hájek, Matúš, Řezanina - Bräuer, Delong, Pešat - Jousi, Matúš, Veltšmíd (3. Gál) - 62.-64. Veltšmíd.