Ratajová úřadovala v městském derby, které ovládly Vítkovice

28. listopadu 2014, Zuzana Košťálová

I druhý zápas základní skupiny proti ostravskému FBC Vítkovice zvládly. Ostrava dokázala v první třetině vzdorovat, ovšem potom se Vítkovice rozjely a i díky čtyřem přesným střelám Denisy Ratajové zvítězily 9:1.

Vítkovice byly od začátku hry více na míčku a tvořily si více šancí. Ovšem Ostrava hrála v obranné fázi velice dobře a vítkovické hráčky tak měly o hodně stíženou práci. Skóre otevírala ve třetí minutě Denisa Ratajová. Ostravské hráčky jen bránily a snažily se těžit z protiútoků. Avšak na 2:0 navyšovala střelou z první Ivana Šupáková. O dvě minuty později se už ale Ostravě podařilo skórovat. Kubíčková neudržela v rukou míček a Barbora Lichnová jej usměrnila do sítě Vítkovic. Ženy Vítkovic měly ještě v prvním dění k dispozici přesilovou hru, kterou využila Denisa Ratajová a přidala trochu klidu na florbalkách vítkovického týmu.

Na další branky se muselo čekat až do druhé poloviny zápasu. Vítkovice dlouho nemohly najít recept na kombinaci, která by vedla k úspěšné střele. A když už se jim to povedlo, ostravská Rousová šanci vychytala. Čtvrtou branku Vítkovic přidala ve 35. minutě Klára Kociánová a o chvíli později si hattrick v utkání připsala Denisa Ratajová.

Vítkovice nepohrdly ani přesilovou hrou ve třetí periodě. Ratajová se na polovině hřiště ujala míčku a poslala jej dopředu na nabíhající Ferenčíkovou. Ta se však ještě odhodlala pro přihrávkou na druhou stranu branky, kam si mezitím naběhla Denisa Ratajová, a před odkrytou klecí neměla problém. Ostravská obrana pomalu polevovala a pro Vítkovice se tak otevírala možnost více kombinovat až do zakončení. Sedmý gól přidala v čase 50:39 Denisa Ferenčíková. Poté ji následovala Monika Léblová, která zakončovala do odkryté branky Ostravy. Dílo završila devátou brankou Lucie Šrotová.

Vítkovice tak i ve druhém letošním městském derby zvítězily poměrně jasným výsledkem, ale Ostrava jim výhru nenechala vůbec zadarmo a po polovinu utkání dokázala statečně vzdorovat.

Hráčky utkání: Denisa Ratajová (VIT), Barbora Lichnová (OVA).

Branky a nahrávky: 13. Lichnová – 3. Ratajová (Sládečková), 11. Šupáková (Laitinenová), 17. Ratajová (Ferenčíková), 35. Kociánová (Šupáková), 37. Ratajová (Ferenčíková), 46. Ratajová (Ferenčíková), 51. Ferenčíková (Ratajová), 52. Léblová (Šupáková), 54. Šrotová (Karkošková). Rozhodčí: Martin Both, Vladimír Černín. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 72. Střely na branku: 11:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:9.

FBC ČPP BONUSIA Ostrava: Rousová – Kahánková, Matějová, Viciánová, Lichnová, Režnarová, Vinklerová, Voláková, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Stankušová, Szczurová, Némethová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková – Šupáková, Šrotová, Halfarová, Karkošková, Ferenčíková, Klapitová, Pastušková, Miksová, Sládečková, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Laitinen, Hložanková